מצלמה תרמית לאיתור נזילות

מהי מצלמה תרמית לאיתור נזילות ומהם השימושים הנפוצים

מצלמה תרמית (Thermal Imaging Camera) הידועה גם בשם מצלמת חום, מצלמה זו מציגה אובייקטים בצבעים שונים הצבעים המשקפים מידות חום שונות על פי מדרג צבעים:

צבע אדום עד לבן מצביע על טמפרטורה גבוה.
צבע סגול – כחול – תכלת עד ירוק מצביע על טמפרטורה נמוכה מהסביבה ובדרך כלל על אזור לח או רטוב.

גאים להציג בפניכם את המכשור המתקדם ביותר, מצלמה תרמית לאיתור נזילות מצולם בבית הלקוח.

המצלמות התרמיות פועלות על עיקרון טכנולוגי הנקרא דימות תרמי (Thermography), זהו תחום מעולם המדע והפיזיקה בפרט. תחום זה מתבסס על קליטת קרינה תת-אדומה / אינפרא אדומה הנפלטת מכל אובייקט שלו יש טמפרטורה שהיא מעל אפס מעלות. גלאים ומצלמות תרמיות קולטות ומעבדות את ה קרינה האלקטרומגנטית בתוך תחום האינפרא אדום (אורכי גל בתחום של 1 עד 14 מיקרון). מקור השם הנפוץ "אינפרא אדום" מגיע מהשפה הלטינית מהמילה Infra שפירושה "מתחת".

צילום רגיל של קיר
צילום סטנדרטי של קיר
צילום תרמי של הקיר עם איתור נזילות מים סמויה
צילום תרמי של הקיר עם איתור נזילות מים סמויה

בעבר, בכדי לבצע איתור נזילה או דליפה של מקור מים, היה צורך לחפור בורות, לשבור קירות ולרסק מרצפות וכל זאת רק כדי לאשש חשדות של נזילה ולנסות לאתר את מיקומה המדויק.

כיום ע"י שימוש בטכנולוגיה של המצלמה התרמית – אינפרא אדומה, ניתן בצורה מהירה ויעילה לזהות את מקור הכשל ולהתחקות אחר מסלולו על מנת לתת מענה הולם לבעיה.

צילום אזור הנזילה בצילום לא תרמי
צילום אזור הנזילה בצילום לא תרמי
צילום תרמי עם מצלמה תרמית לאיתור נזילות מים
צילום תרמי עם מצלמה תרמית לאיתור נזילות מים

מצלמה תרמית לאיתור נזילות היא כלי מקצועי ומדויק אשר בעזרתו ניתן להבחין בנזקי צנרת שונים (שברים, פיצוצים), ליקויים ובעיות במערכת הניקוז המושפעים בין השאר מאיטום לקוי וכדומה.

למצלמה התרמית ישנם שימושים נוספים, היא מאפשרת לנו לבצע גם בדיקות ואיתורים של כשלי בנייה שונים בנכס. המצלמה התרמית היא ככלי מאוד יעיל לביצוע בדיקות בדק בית, תחום חשוב מאוד אשר צובר תאוצה כאשר רוכשים נכס כגון דירה או בית ואפילו כאשר משכירים לטווח ארוך. בבדיקה מסוג זה נשתמש במצלמה התרמית לאיתור קירות שבורים, שלד בעייתי ומבנים רעועים.

 

בסרטון זה אנו מציגים שימוש בזמן אמת במצלמה תרמית נוספת שברשותנו, בביתו של לקוח, ניתן לראות בבירור את היעילות של הטכנולוגיה באיתור הנזילה.

 

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לנו לחזור אליכם