איתור נזילות

איתור נזילות מים - איך זה עובד?

בשנים האחרונות איתור נזילות נעשה קל ופשוט, בזכות הטכנולוגיה שהתפתחה בנושא. כיום, באמצעות מכשירים ואמצעים טכנולוגים מתקדמים ניתן לאתר נזילות בדיוק מרבי ובמינימום הרס וטרחה. קיימים מספר סוגי עזרים בתחום איתור נזילות. אחד העזרים המוצלחים והמדויקים הוא המצלמה התרמית.

כל חלק, גוף או עצם בעולם פולטים חום בצורה אחרת. המצלמה התרמית יודעת לעשות הדמיה בכך שהיא מתרגמת את פליטת החום של כל עצם לתמונה, ולפי הטמפרטורה שלו ניתן לראות ולהבדיל מה שהעין האנושית לא מסוגלת לעשות.

איתור נזילה - צילום תרמי
תמונה תרמית המראה לנו סימן רטיבות בצבע ורוד סגול במרכז התמונה
איתור נזילה - צילום רגיל
תמונה ויזואלית אשר בה לא רואים סימני רטיבות

איתור נזילות עם המצלמה התרמית עוזר לנו לראות ולאתר נזילות דרך מגוון חומרים כגון: קירות לבנים/ קרמיקה/ ריצוף/ תקרה/ פרקט/ קירות גבס בכך שהטמפרטורה שונה ומבדילה את צנרת המים שדולפת.

לדוגמה: לצינור מים אשר נמצא בתוך הקיר יש טמפרטורה אחרת מהקיר שעוטף את הצינור, לכן המצלמה התרמית מסוגלת לעבד את התמונה ולהראות לנו את הצינור בתוך הקיר.

איתור נזילות - צינור בקיר
צילום תרמי של צינור בתוך קיר
איתור נזילות - צילום צינור מים
צילום תרמי של צינור מים

כמובן כאשר יש דליפה, נזילה או פיצוץ בצינור, המצלמה התרמית מראה לנו היכן יש התפשטות של המים בתוך הקיר או הריצפה כפי שניתן לראות בתמונות מטה באמצעות הבדלי הטמפרטורה ומכאן הדרך לאיתור הנזילה היא מהירה.

איתור נזילת מים ברצפה
איתור נזילה תחת ריצוף הבית
איתור נזילה תחת ריצוף
איתור אזור הנזילה תחת המרצפות

ישנם מספר גורמים לנזילות בצנרת המים, האחראית לאספקת המים לבית. הגורם העיקרי והנפוץ ביותר הוא בלאי של צינורות מתכת חלודים וישנים ושל צנרת פלסטיק לסוגיה כמו פקס / מולטיגול / נחושת / sp וכדומה, אשר החיבורים ביניהם התרופפו או ניזוקו, כתוצאה מפגיעה מגורם אחר, בין אם זה נזק בשוגג או פגיעה מכוונת בצינורות הפלסטיק אשר גרמה לחור או סדק. הסריקה במצלמה התרמית מראה לנו היכן הדליפה או הנזילה ועוזרת לנו באיתור נזילות מים.

 

 

בסרטון הבא ניתן לראות איך מאתרים נזילה בבית הלקוח. איתור נזילה מתבצע באמצעות טכנולוגיה מתקדמת לאיתור נזילות שכוללת משאבת לחץ וכלים מיוחדים לזיהוי דליפות.

ישנם גם מספר גורמים לכשל בצנרת הביוב (מי דולחין) של הבית, אשר נגרמים כתוצאה מסתימות משורש של עצים או שיחים שחודרים לתוך הצינורות ומבקעים אותם. כמו כן הרבה כשלים נוצרים בעקבות התקנה או עבודה לקויה של הקבלן המבצע, בלאי או שבר, השלכת פסולת או מוצרי היגיינה לסוגיה לתוך האסלה.

גילוי מוקדם על ידי המצלמה התרמית מונע את כל השבר וההרס המיותר. בעבר, בדיקות איתור נזילות שנעשו, היו לא תמיד מדויקות וגרמו לסבל ועוגמת נפש לדיירים. כדי לבצע איתור נזילות בתוך הבית, היו משתמשים בכל מיני שיטות של איתור הצנרת. בין השאר, על ידי שרטוטים ישנים, אם היו כאלה, בדיקה של אזור חשוד והאם הוא יותר רטוב או לח מאזור אחר, ועד ניסיונות לחפש היכן הרצפה או הקיר חמים יותר במקום מסוים מאשר במקום אחר. לאחר מכן, היו מפרקים את הריצוף במספר מקומות עד שמגיעים למקור הנזילה, אם בכלל.

 

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לנו לחזור אליכם