איתור נזילות ללא הרס • תרמיטק | מומחה לאיתור נזילות מים

איתור נזילות ללא הרס

נזילות עלולות להתרחש מסיבות שונות ומגוונות: צינור מים שהתיישן, חדירת שורשים בצינורות תת-קרקעיים, נזקים הנובעים מפעולות כגון – הפסקות מים חוזרות ונשנות / תיקוני תשתיות שונים, ועוד.

לענייננו כאן, חשובה פחות הסיבה שגורמת לנזילות בצנרת, אלא יותר חשוב להבין שניתן ואפילו כדאי לאתר את הנזילות כמה שיותר מהר, וללא הרס יקר ומיותר. בהמשך המאמר נסביר ונפרט כל מה שחשוב לדעת על נזילות ללא הרס, ובאלו מקומות ניתן לבצע את האיתור, על שלל השיטות והאפשרויות הנמצאות לרשותנו.

איתור נזילה מדויק ללא הרס

איתור נזילה מדויק ללא הרס

איתור נזילות ללא הרס בתוך מבנים

איתור נזילות בדרכים ידידותיות ולא הרסניות הוא פעולה חשובה, שניתן לבצע בתוך המבנה. וכשאנו כותבים “מבנה”, אנו מתכוונים לכל מבנה שבו קיימת צנרת אספקת מים (או ביוב). איתור של נזילות בצנרת הבית, איתור נזילות במבני משרדים או בכל מבנה אחר באופן ידידותי ולא הרסני, נחוץ במיוחד כאשר ישנם סימנים של נזילה, אך לא ניתן לראות אותה בעיניים (אינה גלויה) או שאין לנו הביטחון שהיקף הנזק אותר במלואו.

איתור נזילה מדויק על הבלטה

איתור נזילה מדויק ללא הרס מיותר

איתור נזילות חוץ ונזילות תת-קרקעיות

באמצעות שיטות המאתרות נזילות ודליפות ללא פעולות הגורמות להרס, ניתן להשתמש גם כאשר ישנן נזילות שאינן מתרחשות בתוך מבנה, בית, דירה, משרד וכדומה. לדוגמה – נזילה תת-קרקעית בצנרת שעוברת בתוך גינה או מתחת לאספלט. נזילות מסוג זה עלולות להיגרם בעקבות שורשים הנמצאים עמוק באדמה. לאחר שמאתרים את מקור הנזק, אפשר גם לסלק את המפגע וגם לבצע את התיקון בצורה מושלמת. קראו עוד על איתור נזילות תת קרקעיות >>

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

שיטה מקובלת ומוסכמת מאוד לביצוע איתור נזילות ללא הרס, מתבצעת בעזרת מצלמה מתוחכמת – מצלמה תרמית. השימוש בה יעיל במיוחד כאשר הנזילה מתרחשת בצנרת המים החמים.

מצלמה תרמית (לפעמים כותבים זאת “טרמית”) מסוגלת לזהות טמפרטורות שונות ואף קוטביות. כאשר המים חמים יותר בהשוואה לסביבה הקרובה שלהם, המצלמה תזהה את החום על ידי הקרנת צבעים מסוימים. חלק מהמצלמות מסוגלות במידה מסוימת לזהות טמפרטורות יחסית קרירות.

הפעלת המצלמה וניתוח הצילום נעשית על ידי מומחה לאיתור נזילות מים. זו אינה מצלמה שנהוג לקנות לשימושים ביתיים, ולפיכך נהוג להזמין חברה שמתמחה בכך. קראו עוד על איתור נזילות במצלמה תרמית מתקדמת >>

איתור נזילות באמצעות שימוש בגז

אין זה וַדָּאִי כי מצלמה תרמית תזהה בצורה טובה ומספקת נזילות כאלה ואחרות. לדוגמה, אם הצנרת היא כזאת המוליכה מים קרים בעונת החורף, יהיה זה מורכב למצלמה כזאת לספק אינדיקציה טובה דיה לאיתור מקור הנזילה במדויק. מיותר לציין שחברה מקצועית המחזיקה ברשותה ארסנל שלם של שיטות מתקדמות לאיתור נזילות, תמצא את הפתרון גם למקרים כאלה, וכאן נכנסת השיטה הבאה שתתאים לכך: איתור נזילות באמצעות גז.

איתור נזילות באמצעות גז (והמעבר לפרקטיקה הזו), מחייב אותנו בשני דברים חיוניים וקריטיים:

 1. שימוש בגז מתאים.
 2. שימוש בגלאים מיוחדים לזיהוי הגז.

ככלל, את הגז יש להזרים לתוך הצנרת. הגז שמוזרם פנימה ממשיך לנוע לאורך הצנרת עד שהוא יוצא החוצה, דרך האזור ה”פגוע” שבו ישנה נזילה. החיישן (או הגלאי) מזהה את מקור זרימת הגז, וכך אנו יודעים לאן צריך לגשת והיכן צריך לחפור או לחצוב, כדי לתקן.

חשוב להדגיש שוב – הגז איננו מסוכן ואין שום בעיה לשהות באזור בזמן הבדיקה. אין צורך לפנות את הבית. הגז אינו דליק ואין לו השפעה על בני אדם. כמו כן, הוא מתנדף לאחר זמן קצר. קראו עוד על איתור נזילות מים בגז >>

איתור נזילה באמצעות מיקרופונים רגישים

שיטה נוספת שבעזרתה ניתן לאתר נזילות ללא הרס מיותר נעשית על ידי שימוש בגלי קול. מומחה לאיתור נזילות יגיע מצויד עם מיקרופונים רגישים ויאתר את מקור הנזילה. שיטת בדיקה מן הסוג הזה מקובלת מאוד במקרים של נזילות תת-קרקעיות. קראו עוד על איתור נזילות ללא הרס עם מערכת שמע >>

היתרונות באיתור נזילות מדויק

לאחר שקראנו ועמדנו על השיטות והטכניקות לאיתור נזילות ללא הרס, להלן היתרונות החשובים של איתור נזילות ללא הרס:

זיהוי מדויק של מקור הנזילה

השיטות שציינו ואף הרחבנו, מאפשרות לנו זיהוי ממוקד, חד ונקודתי של מקור הנזילה. במילים אחרות – אנו יודעים לגשת ישירות למקור הכשל בוודאות מוחלטת.

השיטות הללו אינן גורמות להרס

שיטות אלו חושפות בפנינו את הכשלים והנזילות ללא צורך בהרמת מרצפות והרס מיותר, יקר ומעיק. הן חוסכות לנו חציבת קירות בבית, הריסת אספלט, גרימת נזקים בבית, במבנה ובסביבתו, ובעיקר חוסכות לנו כסף ועוגמות נפש מיותרות. שיטות אלו מספקות לנו ודאות וביטחון בכך שנתקן רק את מה שדורש תיקון, וזהו.

חוסכים זמן לצורך התיקון

כאשר מזהים את מקור הנזילות במדויק ובאופן חד וממוקד, התיקון נעשה בצורה מהירה ויעילה, ללא בזבוז זמן מיותר וימי עבודה.

חיסכון כספי והוצאות מיותרות

כמו שאנו מציינים תמיד לאורך המאמרים שלנו, השיטות שלנו חוסכות כסף רב. האיתור המדויק מאפשר לנו להחזיר את המצב לקדמותו באופן החסכוני, המיטבי והיעיל ביותר. לאחר איתור נזילה ממוקד בשיטות המקצועיות שלנו, אין צורך לרצף שטחים גדולים בבית/בדירה. אין גם צורך לכסות שטחי קיר גדולים. אין צורך בבניית בלוקים או אריחים חדשים, קרמיקות, טיח, צבע, או בקיצור – אין צורך “לבנות הכול מחדש”, וזאת מכיוון שנגענו בבעיה באופן ממוקד, כך שלהביא את כל המצב לקדמותו אינו דורש מאיתנו לבנות את רוב ביתנו מחדש. בכסף שנחסוך נעשה דברים אחרים ומהנים 🙂

לייעוץ טלפוני חינם על ידי בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

או השאירו פרטים לחזרה

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן