תיקון צנרת / ריפוי צנרת: הכירו את קיורפייפ (Curapipe)

curapipe הינה טכנולוגיה שפותחה בישראל לתיקון דליפת בצנרת  אספקת מים תת קרקעיים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום בשיטת אל הרס. אנו בחברת תרמיטק משתמשים בטכנולוגיה זו ונסביר לכם עליה במאמר הבא.

 

curapipe הינה טכנולוגיה שפותחה בישראל לתיקון דליפת בצנרת  אספקת מים תת קרקעיים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר כיום בשיטת אל הרס. אנו בחברת תרמיטק משתמשים בטכנולוגיה זו ונסביר לכם עליה במאמר הבא.

התיקון הינו פריצת דרך באפשרות בה אין צורך לחפור לפרק או להרוס על מנת להגיע למקור הדליפה ולתקן אותה, באופן אוטומטי ובתוצאה טובה. העלות האלטרנטיבית הינה נמוכה יחסית למצב בו נצטרך לפרק צנרת תת קרקעית קיימת ולהחליף או לתקן אותה עם כל המשתמע מכך, כגון חפירה על ידי כלים כבדים כגון טרקטורים, מחפרונים והרבה כוח אדם, מניעה של הפרעה סביבתית כגון שבילים או דרכים סלולות או מבנים קיימים אשר מתחת קיימת צנרת תת קרקעית וכל חפירה לצורך תיקון או החלפת צנרת, גורמים לנזק והפרעה למהלך חיים רגילים.

יתרונות טכנולוגיית קיורפייפ

כל דלף קיים נבדק באמצעים טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר מראש על מנת להבטיח את הצלחת תיקון הצנרת ועמידה בסטנדרטים  נדרשים. התיקון בשיטת קיוראפייפ אפשרי לכל סוגי הצנרת, פלסטיק, מתכת בטון  וכד' עד קוטר של 6 צול ובגודל חור היוצר נזילה עד 4 קוב לשעה לדלף, באם קיימים מס חורים ניתן לתקן את הנזילה ובתנאי שכל אחד מהחורים לא עולה על 4  קוב לשעה.

כאן ניתן לצפות בתהליך עילי שנעשה להמחשה פיזית איך נראית הפעולה בשטח:

התיקון מבוצע באמצעות מערכת יחודית שפותחה ע"י חברת קיוראפייפ ובעיקרו משמש לבחינת רמת הדלף בקטע נתון, ובהחדרת חומר הטיפול היחודי והסעתו בצינור עד לתיקון הדלף.

 

תהליך העבודה בשטח

לאחר שאנו מגלים את הקטע הדולף עם או בלי מיקום מדויק, אנו מתכננים את תהליך הבדיקה כך שהקטע המטופל מנוטרל מהרשת ומוחדרים לתוכו מים בלחץ העולה על 2 אטמוספרות.

בתהליך אנו מנטרלים את הצרכנים הנמצאים ברשת מתוך הרשת בקטע המטופל.

לאחר נטרול הרשת אנו מחדירים את חומר הטיפול באמצעות המכונה היחודית עד אשר החומר "פוגש" את נקודת הדלף וסותם אותה, על הגבי המתקן היחודי קיימים מחוונים הנותנים אינדיקציה מיידית באם החור נסגר או לא.

בסיום התהליך מוזרמים מים נקיים לשטיפת שאריות חומר הטיפול מתוך הצנרת.

טרם ביצוע הבדיקה ובסיומה נלקחות דגימות מים הבודקות את עכירות המים ואנו חייבים להביא את עכירות המים בסוף התהליך  ובסוף שטיפת הקווים לערכים טובים יותר מתחילת התהליך.

עם אישור תקינות הרשת ואיכות המים מפורק מתקן הטיפול והקטע המטופל מוחזר למצב המקורי.

תהליך הטיפול לוקח כ 6 שעות עד להחזרת הרשת לפעילות תקינה

חומרי הטיפול מאושרים ע"י משרד הבריאות כחומרים מאושרים לטיפול ברשת המים.

תהליך תיקון צנרת ללא הרס זה בוצע בהרבה אתרים בהם היה דלף מים תת קרקעי בארצנו ובחו"ל.


נשאים נוספים לקריאה: