רטיבות בקיר

רטיבות בקיר - בעיות ודרכי התמודדות

רטיבות בקיר הינה בעיה נפוצה מאוד בכל בית ומבנה. רטיבות בקיר נגרמת ברוב המקרים, מכשל בצנרת הולכת המים. צנרת הולכת המים יכולה להיות אחת או יותר מבין המערכות הבאות: מערכת אספקת המים (חמים או קרים), צנרת דולחין וביוב. הכשל יכול לבוא לידי ביטוי בסדק או שבר בצנרת ומכאן לגרום לנזילה ולרטיבות. סיבה נוספת שבעקבותיה נגרמת רטיבות בקיר חיצוני החודר לפנים הבית, היא בעיית איטום במבנה. בעונה הגשומה אנו מגלים את בעיות הרטיבות והאיטום המורכבות ביותר, אשר נגרמות מחדירה של מי הגשמים למבנה. חוסר באיטום פנימי בחדרי הבית או המבנה או חוסר איטום חיצוני למבנה יכול להביא למצב שבו חודרים מים לקירות המבנה ויוצרים רטיבות בקיר.

יש חשיבות רבה באיתור מקור הנזילה (לחצו למידע על מציאת מומחה לאיתור נזילות) וטיפול בבעיות רטיבות בקירות, מאחר ורטיבות בקיר יכולה לגרום לנזק ולהחלשות המבנה, אם זה ע"י קורוזיה בברזל המשמש ליסודות המבנה או אפילו להתפוררות הבטון והבלוקים של המבנה.

רטיבות בקיר פנימי או חיצוני באה לידי ביטוי ע"י כתמי עובש על הקיר. הרטיבות גורמת בדרך כלל לעובש, זהו שם כללי לפטריות אשר מתיישבות על מקור לח ורטוב, חודרות ומכסות את המשטחים, וברוב המקרים אלו משטחי הקירות . העובש עלול לגורם לבעיות בריאותיות, בעיקר אצל הלוקים בבעיות במערכת הנשימה, ולאנשים אשר סובלים ממערכת חיסון חלשה. לכן, ישנה חשיבות רבה לטפל בבעיית רטיבות בקיר מיד כשעולה החשד. ניתן להימנע מהחמרת מצב הרטיבות בקיר וזאת על ידי טיפול מידי במקור הרטיבות ומניעה של המשך התפשטות הרטיבות והחמרת המצב.

למידע על רטיבות בתקרה.

רטיבות בקיר ובתקרה
רטיבות והתפשטות עובש בקיר
רטיבות בקיר
רטיבות ונפיחות בקיר

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לנו לחזור אליכם