רטיבות בתקרה

בדיקת רטיבות בתקרה

רטיבות בתקרה נובעת בדרך כלל מכשל בצנרת המים בקומה מעל. הכשל יכול להופיע בצנרת אספקת המים, צנרת מי דולחין, ביוב או חוסר באיטום עילי הגורם לדליפה של מי גשמים. ברוב המקרים את הרטיבות בתקרה נראה בעין  ללא כל צורך במכשירים מיוחדים. ניתן לזהות סימני רטיבות כגון: טיח מתפורר ונופל, כתמים כהים יותר מצבע התקרה שלנו וסימני צבע מתקלף. כמו כן, בד"כ נזהה ריח של רטיבות ולעתים במקרים חמורים פשוט נראה טפטוף של מים.

נזילה בתקרה מהשכן בקומה מעל
נזילה בתקרה מהשכן בקומה מעל
בצילום תרמי נראה שהמים זורמים גם בתוך הקיר ומגיעים לחשמל
בצילום תרמי נראה שהמים זורמים גם בתוך הקיר ומגיעים לחשמל

במקרים רבים של נזילה בתקרה בהם נתקלנו, לא היה ניתן לראות את סימני הרטיבות והכשל בצנרת בקומה מעל, שכן אין סימני נזילה או מים הנראים לעין. במידה והקומה העליונה היא ברשותכם או שהיא קומת הגג של הבניין, אז הכל בעצם נמצא בידיים שלכם. איתור הרטיבות יהיה נגיש קל ומהיר.

במקרים בהם ישנם שכנים בקומה מעלינו, התשובה הראשונה שנשמע מהם תהיה: "זה לא יכול להיות שהרטיבות בתקרה באה ממני , אצלי הכול יבש". במקרה כזה יש לנו מספר אפשרויות:

  1. להפעיל את הקסם האישי שלנו ולשכנע את השכנים שמעל לבצע בדיקת איתור נזילות בתשלום ולקחת אחריות על הבעיה.
  2. היה והשכנים לא מסכימים לכך והבעיה אצלנו מאוד חמורה, כדאי לספוג את תשלום בדיקת איתור נזילה בתקרה מהשכן עלינו, לבקש ממאתר נזילות מוסמך אשר בודק במכשירים טכנולוגים מתקדמים ללא הרס, דו"ח ממוחשב ומצולם ואז יש ברשותנו מסמך שקביל בבית משפט אשר לפיו ניתן לדרוש את עלות הבדיקה מהשכנים ולתבוע מהם לתקן את הבעיה.

במקרה שבו השכנים מלמעלה קצת מבינים ומשתפים פעולה אז פטרנו 99% מהבעיה. כאשר השכן מבין שרטיבות בתקרה אצלכם בבית מתחילה קודם כל מבעיה אצלו בבית, אז השכן הוא זה שידאג לאיתור הנזילה ע"י מאתר נזילות (למידע על מומחה לאיתור נזילות) מקצועי אשר מבצע בדיקה מקצועית ללא נזקים, שבירה או הרס, ללא פתיחת ריצוף או קירות אשר גורמים להוצאות יותר גבוהות  ולאחר מכן לתיקון הנזילה או הדליפה.

יש מצבים בהם נראה רטיבות בתקרה מהשכן רק באמצעים טכנולוגים כמו מצלמה תרמית לאיתור נזילות כפי שניתן לראות בדוגמא הבאה:

צילום רגיל בו לא ניתן לראות רטיבות בתקרה
צילום רגיל בו לא ניתן לראות רטיבות בתקרה
צילום במצלמה תרמית שבו אנו רואים סימני רטיבות בין הקיר לתקרה
צילום במצלמה תרמית שבו אנו רואים סימני רטיבות בין הקיר לתקרה

לסיכום, אלה המלצותינו לגבי בעיית רטיבות בתקרה:

  • יש לטפל מוקדם ככל האפשר במקור הרטיבות, היות והמים גורמים להחלשות החומר בתקרה ע"י תופעת קורוזיה בברזל, שממנו מורכבת התקרה ואף להחלשות והתפוררות הבטון והבלוקים מהם מורכבת התקרה.
  • בכל מצב בו נראה סימני עובש ופטרייה שחורה, יש לרסס במוצר אשר מכיל כלור ולנגב. היות והפטרייה השחורה מזיקה מאד לבריאות האדם, יש לוודא שהיא נעלמת לחלוטין וזאת רק לאחר תיקון מקור הנזילה שגרמה לרטיבות בתקרה. לכן לא נתקן מיד את התקרה, יש צורך להמתין ליבוש סופי של האזור בין 3 חודשים לשנה.

למידע על איתור מקור רטיבות בקיר חיצוני או פנימי

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לנו לחזור אליכם