רטיבות בתקרה: איך נוצרת ודרכי התמודדות וטיפול | תרמיטק - מומחה לאיתור נזילות

רטיבות בתקרה

בדיקת רטיבות בתקרה

רטיבות בתקרה נובעת בדרך כלל מכשל בצנרת המים בקומה שמעל. הכשל יכול להופיע בצנרת אספקת המים, צנרת מי דולחין, ביוב או חוסר באיטום עילי שמביא לדליפת מי גשמים. ברוב המקרים, את הרטיבות בתקרה נראה לנגד עינינו ללא כל צורך במכשירים מיוחדים.

ניתן לזהות סימני רטיבות כגון: טיח מתפורר ונופל, כתמים כהים יותר מצבע התקרה השגרתי וסימני צבע מתקלף. כמו כן, בדרך כלל נזהה ריחות המעידים על רטיבות, ולעתים במקרים חמורים יותר ניתקל בטפטוף מים.

רטיבות בתקרה - צילום תרמי ורגיל - נזילה בתקרה מהשכן בקומה מעל

רטיבות בתקרה – צילום תרמי ורגיל – נזילה בתקרה מהשכן בקומה מעל

בעבר, במקרים רבים של נזילות שזלגו מקומות עליונות לקומות שמתחת, לגרים בקומות העליונות לא הייתה היכולת או האפשרות לזהות אצלם את הרטיבויות כתוצאה מנזילות אלו (כי הם לא סבלו מהן – המים חלחלו לכיוון מטה – הם לא ראו שום דבר). היום, ברגע שדייר כלשהו המתגורר מתחתכם מתלונן על רטיבות באחת התקרות שבדירתו, הדבר הזה נמצא בשליטתכם: אתם יכולים להזמין איש מקצוע עם מכשור מתקדם שיאתר את מקור הנזילות בצורה מהירה ומדויקת, ובמינימום נזקים.

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

רטיבות המגיעה משכנים המתגוררים בקומה מעל

התגובה הראשונה שנשמע מהם תהיה: “לא יכול להיות שהרטיבות בתקרה שלך באה ממני, אצלי הכול יבש”. במקרים כאלה יש לנו מספר אפשרויות:

 1. להפעיל את הקסם האישי שלנו, ולהציע לשכנים המתגוררים מעלינו לבצע בדיקת איתור נזילות בתשלום, ולקחת אחריות על הבעיה
 2. בהמשך לסעיף 1, אם השכנים אינם מסכימים להצעה שלנו והבעיה אצלנו הולכת ומחמירה, אנו סבורים שכדאי לספוג את העלות של בדיקת איתור הנזילה שמקורה מהדירה של אותו הדייר שגר מעלינו, ולבקש מאיש מקצוע מוסמך המומחה לאיתור נזילות אשר בודק במכשירים טכנולוגיים מתקדמים ללא הרס (לחצו על מנת לקרוא עוד בהרחבה על ציוד ומכשירים לאיתור נזילות ללא הרס כאן) , דו”ח ממוחשב ומצולם – פעולה זו תביא לכך שיהיה ברשותנו מסמך קביל לבית המשפט, אשר לפיו ניתן יהיה לדרוש את עלות הבדיקה מהשכנים הרלוונטיים. (לחצו על מנת לקרוא עוד בהרחבה על דו”ח ממוחשב כאן)
קילופים ושינויים בגוני הצבע הם למעשה 'נזקי רטיבות'. בהדמית אינפרה אדום, ניתן להבחין ברטיבות בתקרה, וזאת כתוצאה מנזילת מים מהקומה שנמצאת מעל

קילופים ושינויים בגוני הצבע הם למעשה ‘נזקי רטיבות’. בהדמית אינפרה אדום, ניתן להבחין ברטיבות בתקרה, וזאת כתוצאה מנזילת מים מהקומה שנמצאת מעל

במקרה שבו השכנים המתגוררים מעלינו מגלים הבנה ומוצאים לנכון לשתף פעולה, פתרנו 99% מהבעיה. כאשר הדייר שמתגורר מעלינו לא מגלים הבנה ומגיע להבנה שמקורה של הרטיבות בתקרה שלנו הוא אצלו – מהנקודה הזו קצרה הדרך של אותו הדייר לקחת אחריות ולדאוג לאיתור הנזילה על ידי מאתר נזילות מקצועי שיבצע בדיקה מקצועית ללא נזקים, שבירה או הרס, ללא פתיחת ריצוף או קירות שמביאים להוצאות גבוהות יותר, וכמובן, לתיקון הנזילה או הדליפה בסופו של יום.

יש מצבים שבהם נצפה ברטיבות בתקרה שלנו, שנובעת מהדירה שמעלינו, רק באמצעים טכנולוגיים מתקדמים כגון: מצלמה תרמית לאיתור נזילות – כפי שניתן לראות בדוגמה הבאה:

צילום רגיל וצילום במצלמה תרמית שבו אנו כן רואים סימני רטיבות בין הקיר לתקרה

צילום רגיל וצילום במצלמה תרמית שבו אנו כן רואים סימני רטיבות בין הקיר לתקרה

המלצות לגבי בעיית רטיבות בתקרה

 • יש לטפל מוקדם ככל האפשר במקור הרטיבות, היות שהמים גורמים להיחלשות החומר בתקרה על ידי תופעת קורוזייה המתפשטת בברזל, ואף להיחלשות הבטון והתפוררות הבלוקים – מהם מורכבת התקרה.
 • בכל מצב אחר שבו נראה סימני עובש ופטרייה שחורה, יש לרסס את המקום במוצר אשר מכיל כלור ולנגב לאחר מכן, משום שהפטרייה השחורה מזיקה מאוד לבריאות האדם. יש לוודא שהיא נעלמת לחלוטין, וזאת רק לאחר תיקון מקור הנזילה שהביאה לרטיבות בתקרה. יובן מאליו לאור כל האמור, שאין לרוץ ולבצע תיקון של התקרה, אלא יש צורך להמתין שהאזור כולו יהיה יבש באופן סופי, וזה יקרה רק לאחר תקופת המתנה שבין שלושה חודשים (לפחות), לשנה.  

למידע על איתור מקור רטיבות בקיר חיצוני או פנימי

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

או השאירו פרטים לחזרה

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן