סיב אופטי לצילום לאיתור נזילות | תרמיטק - מומחה לאיתור נזילות מים

סיב אופטי לצילום פנים צנרת

מהו סיב אופטי לצילום?

סיב אופטי נוצר לראשונה בשנת 1970, ומאז הוא משמש אותנו בתחומים רבים בחיים החל ממחקר, מדע, טכנולוגיות ותקשורת נתונים, ועד לשימוש יום יומי במצלמות, וכדומה.

סיב אופטי הוא כֶּבֶל אשר באמצעותו ניתן להעביר קרן אור מקצה לקצה, על בסיס עקרונות מתחום הפיזיקה. כבלים מסוג זה מונחים במגוון תשתיות, כגון: כבל תת־ימי, כבל בתשתיות החשמל, ועוד. הכבלים יגיעו תמיד בזוגות משום שהמידע בהם “יודע” לעבור רק בכיוון אחד.

מצלמת סיב אופטי היא מצלמת וידאו בעלת סיב גמיש, אשר מגיעה באורכים ובקטרים שונים, והיא מסוגלת “להיכנס” לתוך פנים הצינור או החלל החשוד בנזילה/סתימה, ובאמצעות צג שאנו צופים בו מבחוץ, ניתן לראות בבירור את מה שקורה בתוך הצינור או החלל המצולם.

סיב אופטי לצילום פנים צנרת

סיב אופטי לצילום פנים צנרת

בתמונה: צילום פנים צנרת דלוחין על ידי סיב אופטי, שדרכה רואים בבירור קידוח להעברת כבל תקשורת, דבר שגורם לנזק ולדליפת מים.

בתמונה: צילום פנים צנרת דלוחין על ידי סיב אופטי, שדרכה רואים בבירור קידוח להעברת כבל תקשורת, דבר שגורם לנזק ולדליפת מים.

 

כיצד נעשה שימוש בסיב אופטי בענף שלנו?

השימוש בסיבים אופטיים בענף האינסטלציה ואיתור תשתיות

מתבצע בעיקר על ידי מצלמת סיב אופטי, והוא נועד כדי שבעל המקצוע, במקרה שלנו, מומחה לאיתור נזילות, יהיה מסוגל לראות ולצלם בכל אותם מקומות אשר הגישה אליהם מוגבלת, ולא ניתן לראות כלום, כלומר, קיימת בעיית נגישות גם מבחינה ויזואלית וגם מבחינה פיזית. כאשר אנו נתקלים במקרים שבהם יש קושי לאבחן בצורה מדויקת עקב בעיות גישה, אנו נעזרים במצלמה בסיב אופטי. המצלמה הזו מאפשרת לנו להגיע לתוך אזורים שעין רגילה או אפילו מצלמה רגילה אינן נותנות פתרון הולם. המצלמה הזו מאפשרת לנו גישה לצינורות ביוב שאין אליהם גישה, לצינורות מפותלים וגם לאזורים וחללים בתשתיות כגון: קירות גבס, מתחת לאמבטיה או ג’קוזי, עליות גג ותקרות מסוגים שונים, שכדי לאתר את הבעיה היה צורך לפרק ולהסב נזק רב.

איתור נזילה באמצעות סיב אופטי מתקדם לצילום פנים צנרת. בתמונה ניתן לראות כי נמצא כשל בצנרת ניקוז הגורם לחדירת מים אל המצע מתחת לאריחי הרצפה

איתור נזילה באמצעות סיב אופטי מתקדם לצילום פנים צנרת. בתמונה ניתן לראות כי נמצא כשל בצנרת ניקוז הגורם לחדירת מים אל המצע מתחת לאריחי הרצפה

הטכניקה הזו מאפשרת לנו “להיכנס” דרך פתחים קטנים מאוד על ידי מצלמה המכילה סיב אופטי, המקרינה אור חזק לאזור אותו אנו מעוניינים לבדוק, והיא מעבירה לנו תמונות או וידאו של האזור ובכך מאפשרת לנו, בעלי המקצוע, לראות זאת על גבי מסך ולבצע ניתוח של האזור החשוב, ולקבל החלטות מדויקות ויעילות.

השוואה באמצעות סיב אופטי - צילום חוץ וצילום פנים

באילו מקרים נשתמש במצלמת סיב אופטי?

במקרים בהם אנו מאתרים נזילה מורכבת בתשתית ישנה, לעיתים ישנו ספק לגבי מוקד הנזילה. במצב כזה, נרצה לבדוק גם את פנים הצנרת ולחפש סתימות וחסימות נוספות. נוסף על כך, ישנם מקרים של פגיעה במערכות המים החיצוניות של הבית על ידי שורשים של עצים וצמחים, אשר חדרו לקו הצנרת. במצבים כאלה נרצה לבחון את חומרת הבעיה, ועד כמה היא מורכבת, כדי לתת פיתרון הולם ויעיל.

לסיכום – מצלמת סיב אופטי היא עוד כלי חשוב וחיוני לבעלי מקצוע, שהשימוש בה מסייע לקבל החלטות מקצועיות וטובות יותר. המצלמה היא ה”עניים” שלנו בכל אותם אזורים אפלים שלא ניתן לגשת ולחקור, וכל זה ללא גרימת נזק והרס מיותרים.

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

או השאירו פרטים לחזרה

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן