מערכת גילוי אקוסטי

מערכת גילוי אקוסטית לאיתור נזילות מים

מערכת גילוי אקוסטית לגילוי נזילות מתאימה לאיתור במבנים שונים ובמיוחד במקרים בהם יש קו צנרת מאחורי קירות, תחת ריצוף ומערכות נוספות תחת הקרקע. השימוש בטכנולוגיות איתור מסוג זה החלה לפני שנים רבות, בעלי מקצוע היו מגיעים לבצע בדיקה בעזרת האזנה למערכת אספקת המים ע"י סטטוסקופ, בדיוק כמו של רופא.

הבדיקה היתה מתבצעת כך, בעלי המקצוע מתחום האינסטלציה ואיתור הנזילות, היו מגיעים למבנה בו יש נזילה. בהתאם לתוכניות המבנה וניסיון אישי, היו מבצעים הערכה היכן עוברת מערכת אספקת המים, לאחר מכן מניחים את הסטטוסקופ על הקיר או הרצפה. במקרים בהם הנזילה היתה מאד חזקה היינו שומעים אותה ויודעים היכן הכשל. אך בהרבה מקרים בהם הנזילה לא היתה חזקה בצורה מספקת או שצנרת אספקת המים היתה עמוקה מידי, לא היינו מצליחים באיתור נזילה ע"י שמע.

איתור נזילה עם מערכת גילוי אקוסטית

עם הזמן והקידמה, התפתחה מערכת גילוי אקוסטי גם מבחינה טכנולוגית וכיום היא אחת המערכות היעילות אשר עוזרות מאד בגילוי ואיתור נזילות. בעזרת מערכת גילוי אקוסטית נצליח לשמוע את  נזילת מים בעוצמה הרבה יותר חזקה עד כדי כך שהיא יעילה גם לאיתור בבית וגם לאיתור בסביבת חוץ בשטח פתוח ואף במקרים בהם עוצמת הפיצוץ בצנרת היא חלשה מאוד.

כיום בתרמיטק יש ברשותנו מערכות גילוי אקוסטית לאיתור נזילות מים מהמתקדמות ביותר אשר בה אנו יכולים לאיתור נזילה בבית, בגינה, במערכות המים מסביב לבית וגם בשטחים גדולים ופתוחים מתחת לאספלט בטון או אבנים משתלבות. כל זאת לאחר גילוי תוואי הצנרת וקווי המים. אצלנו בתרמיטק עושים שימוש במגוון כלים ומכשירים לביצוע איתור בכדי להגיע לרמת דיוק גבוהה מאוד וזאת בכדי למנוע נזקים מיותרים.

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לנו לחזור אליכם