איתור נזילות בגג • תרמיטק | מומחה לאיתור נזילות - מומחה לאיתור נזילות מים - בוחן נזקי מים מוסמך מת"י

איתור נזילות בגג

נזילות מהגג, מעבר להכול, מביאות לתופעות שאינן נעימות בלשון המעטה. תיקון נזילות בגגות עלול להיות כרוך בהוצאות כספיות לא מבוטלות, ודאי וודאי כשמדובר בתקלה שלא תוקנה בשלב מוקדם יותר. במילים אחרות, אפילו אם אתם רק משערים שיש איזושהי נזילה או שמשהו באיטום של הגג אינו כשורה, מומלץ להזמין מומחה לאיתור נזילה בגג.

במאמר הנוכחי נסביר באילו גגות ומתי עלינו לאתר את הנזילות. נפרט איך מבצעים את איתור הנזילות באופן מיטבי ומקצועי. נדגיש מדוע כדאי לאתר נזילות לפני שמבצעים תיקונים כלשהם בגג, כמו כן, נתאר בקצרה איך מתקנים את הנזילות לאחר האיתור, ואפילו מתי האיתור שווה לכם כסף – או לא.

באילו גגות קיים צורך לאתר נזילות?

בישראל אפשר לזהות בניינים ובתים, אלה לצד אלה, בעלי גגות מרוצפים, וכן בתים בעלי גג רעפים. אפשר למצוא גם גגות משופעים, גגות שבעבר טופלו בזפת, וכאלה שכוסו עם יריעות ביטומניות. לכל אחד מהגגות הללו אנו נדרשים לתחזוקה מפעם לפעם.

איתור נזילה בגג זפת – דוגמה לליקוי בסיוד הגג שהתקלף בחלקים רבים. נפערו בזפת גם סדקים הגורמים לחדירות מים ישירות מהגג לכיוון מטה, וצמחייה שצומחת מרטיבות זו.

איתור נזילה בגג זפת – דוגמה לליקוי בסיוד הגג שהתקלף בחלקים רבים. נפערו בזפת גם סדקים הגורמים לחדירות מים ישירות מהגג לכיוון מטה, וצמחייה שצומחת מרטיבות זו.

בכל גג עלולות להתגלות נזילות. לפעמים, ברור מאוד שקיימת נזילה. לעיתים יש להגיע עם מכשור מקצועי ועין מנוסה, כדי לזהות את מקור הכשל.

כלומר, אין זה משנה אם זה בית חדש או ישן, בעל גג מרוצף או עם רעפים, גג סגור או פתוח, אם ישנו חשד כלשהו או חשש לנזילה, עדיף להזמין בהקדם שירות של איתור נזילות בגג.

איתור נזילה בגג רעפים – דוגמה לאיתור נזילה הנמצאת מתחת לגג רעפים מתחת למזחלת מים.

איתור נזילה בגג רעפים – דוגמה לאיתור נזילה הנמצאת מתחת לגג רעפים מתחת למזחלת מים.

איך מבצעים את איתור הנזילות בצורה מיטבית

גם אדם ללא הכשרה מיוחדת, יכול לפעמים לגלות סימני נזילה, אך לא תמיד הסימנים הללו מראים היכן עוברת במדויק הנזילה בגג, ומנין היא נובעת.

לפעמים הסימנים מגלים רק את נקודת יציאת המים בגג, אך עדיין לא יודעים היכן הבעיה נמצאת במדויק, וגם לא יודעים לזהות את ליקוי האיטום שאותו יש לתקן.

איטום לקוי בשטח הגג דרכו ישנה חדירת מים דרך משקי האריחים. (צולם מצלמת רחף)

איטום לקוי בשטח הגג דרכו ישנה חדירת מים דרך משקי האריחים. (צולם מצלמת רחף)

מספר דברים שכדאי לדעת:

תעודת אוטם מקצועי מוסמך של תרמיטק - מומחה לאיתור נזילות מים

תעודת אוטם מקצועי מוסמך של תרמיטק – מומחה לאיתור נזילות מים

ראשית, אם אתם מבחינים בתקרה שבביתכם סימני צבע מתקלף או טיח חשוף, ייתכן מאוד שקיימת נזילה בגג. אם על הגג או בחלק העליון של הקיר אתם מזהים כתמים של עובש (או ריח של עובש), יותר מסביר שיש נזילה בגג.

כדי לוודא שקיימת נזילה מעבר לכל ספק ולאתר את מיקומה המדויק, אפשר להזמין שירות מקצועי המבוסס על טכנולוגיה חכמה לאיתור. דוגמא לטכנולוגיה כזאת היא מצלמה תרמית.

מצלמה תרמית “יודעת” לזהות היכן יש מים גם בתור קירות, בתוך תקרות, מתחת לריצוף בגגות, ועוד. היא מסוגלת לעשות את זה בזכות העובדה שמים נוטים להתקרר יותר מסביבתם. זיהוי הטמפרטורות השונות גם במקומות נסתרים, מאפשר לזהות את המיקום של הנזילה במדויק או את המיקום של מים “כלואים” (או שאין סימני מים והשטח יבש).

טיפ חשוב: לפני שמזמינים איש מקצוע לאיתור נזילות מים, ודאו עם איש המקצוע (לפני הגעתו) באיזו שיטה הוא משתמש, ומהו הניסיון שיש לו בתחום הזה.

מומחה לאיתור נזילות חייב להיות בעל תעודות הסמכה מתאימות. למידע אודות תעודות ורישיונות – לחצו כאן

מדוע לאתר נזילות לפני תיקונים בגג

תיקונים בגג אינם דבר נדיר, במיוחד כאשר בתים מתיישנים. התיקונים מתבצעים על ידי גגנים ואנשי מקצוע אחרים, אבל חשוב לזכור את הדבר הבא: לפני כל תיקון בגג, כדאי לפני כן לוודא האם קיימת נזילה שאינכם מודעים אליה. איתור נזילות בגג טרם ביצוע תיקון או שיפוץ יכול לחסוך טרחה, מאמץ ועבודה מיותרת.

מתי איתור נזילות שווה לכם כסף

אולי תתפלאו לשמוע, אבל אפילו קבלנים מנוסים מוכרים לעיתים דירות חדשות עם ליקויי בניה משום שאי אפשר לפקח על כל העובדים באתר 100% מהזמן. לפעמים יש תקלות גם בשל חומרי בנייה שאינם איכותיים דיים.

אז הבשורות הטובות הן שאם קניתם דירה, אפילו אם הרכישה בוצעה לפני מספר שנים בודדות וקיים חשש לנזילה, אתם יכולים לדאוג שהקבלן יישא באחריות וידאג לתקן אותה על חשבונו. אם הקבלן לא יתקן את הכשל על חשבונו, אפשר לתבוע אותו בבית המשפט ולחייב אותו. (או שישלם לכם פיצוי).

 תיקון נזילות לאחר האיתור

לסיום, תיקון נזילות לאחר איתור וקבלת דוח איתור נזילה ממומחה, יכול להתבצע על ידי זפת, על ידי יריעות ביטומניות (עדיף), ולעיתים גם על ידי שיטות אחרות או משולבות (תיקוני רעפים, איטום בהתזה).

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

או השאירו פרטים לחזרה

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן