איתור נזילות במרתף | מומחה לאיתור נזילות מים בוחן מוסמך - תרמיטק

איתור נזילות במרתף

מים באופן טבעי, נוטים לחלחל לתוך הקרקע. מכיוון שהמבנה הבסיסי של מרתף הוא כזה שהוא ממוקם מתחת לפני הקרקע, הוא נמצא בסיכון גבוה לחשיפה לנזקי נזילות מגוונים. הנזילות עלולות להיווצר מחדירת מי גשמים או שיטפונות, או בשל צנרת ישנה, רקובה או חלודה.

איתור נזילות במרתף הוא בעל חשיבות קריטית, כמו גם שיטות האיתור, כפי שיוסבר בהמשך.

החשיבות של איתור נזילות במרתף

קיימות מספר שיטות מתקדמות המאפשרות לנו לאתר נזילות במרתף, אך תחילה, חשוב להתמקד בדחיפות של איתור נזילה (אם קיימת) – נזילות מכל סוג, כדאי לאתר בשלב מוקדם ככל האפשר. נזק שנוצר מהצטברות של מים הוא נזק, שהולך ומחריף כל עוד הבעיה אינה מטופלת.

ככל שהנזק יאותר מוקדם יותר והנזילה תטופל כמה שיותר מהר, כך גדל הסיכוי שההוצאה הכספית לתיקונים בעקבות נזקים שנגרמו, תקטן. נזילות במרתפים באות לידי ביטוי תחילה בעובש בתקרה או בקירות, ולאחר מכן ניתן להבחין בקילוף הטיח או צבע שהולך ו”נושר”. אם הרטיבות והנזילה אינם מטופלים בזמן, הרטיבות עלולה לפורר חלקים בקירות ואף לגרום לחשיפה של קורות ברזל, ונזקים ליסודות תומכים.

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

ברגיל, אפשר להסתמך על סימני נזילות גלויים כדרך לזהות את מוקד הנזילה. בפועל, לא תמיד הסימנים הללו ברורים ולא תמיד הם נותנים לנו את התמונה המלאה והמקיפה של הבעיה.

לדוגמה, במקרים בהם אנו רואים עובש וצבע מתקלף בתקרת המרתף, ואנו יודעים בוודאות שקיימת נזילה שאנו חייבים לטפל בה, אך האם הנזילה הזו שאנו רואים בצורה גלויה, זו התמונה המלאה? האם ייתכן שקיימים מוקדים נוספים וסמויים של נזילות שיש לטפל בהן, ואנחנו לא רואים אותם? ברור שכן. רק בדיקה מעמיקה תחשוף האם קיימות עוד נזילות שצריך לטפל בהן. רק טיפול יסודי ומקיף יוביל אותנו לפתרון הבעיה ותיקון הנזק. אז איך עושים את זה? כמובן, באמצעות מצלמה תרמית.

ואיך המצלמה התרמית “יודעת” לזהות נזילות?

איתור נזילות במרתפים באמצעות מצלמה תרמית הוא יעיל במיוחד, כאשר מקור הנזילה נמצא בצנרת המים, והזיהוי נעשה באופן האופטימלי כשהבדיקה מתבצעת בצנרת מים חמים.

המצלמה התרמית, בדומה למכשיר רנטגן, “יודעת” לבחון ביסודיות את כל מה שמתרחש בחלק הפנימי של קירות הבית, התקרות והעמודים, ואת זה היא עושה בעזרת מערכת חכמה במיוחד שמבוססת על הבחנה בין טמפרטורות (פערים בין טמפרטורות). הכוונה היא שלכל טמפרטורה יש צבע ייחודי המאפיין רק אותה, והצבע הזה מופיע על המסך של המכשיר.

כאשר המצלמה מזהה טמפרטורה “חמה” בתוך הקיר, אז מן הסתם הדבר מעיד על קיומם של מים בטמפרטורה גבוהה (מים חמים או נוטים לחמים).

בהתאם למיקום ול”שטח” של הטמפרטורה (הגבוהה), ניתן לקבוע ברמה די גבוהה של ביטחון האם הצינור תקין או שקיימת בו דליפה כלשהי.

לאחר האיתור המדויק של הדליפה (או כל נוכחות אחרת של מים בסביבה), נזהה את מקור הבעיה ומכאן הדרך לתיקון, קצרה. היתרון החשוב בתהליך הנוכחי הוא שאין חובה לחפור או לחצוב את המרתף בצורה “עיוורת” – בעל המקצוע יודע במדויק לאן צריך לגשת. כפועל יוצא של התהליך, החציבה בקירות היא מינימליסטית, והתיקון נעשה במהירות תוך הפחתה משמעותית של הוצאות כספיות מיותרות.

איתור נזילות במרתפים באמצעות גז

במרתפים מסוימים וספציפיים, ישנה נוכחות של גז בשל חוסר אוורור. איתור נזילות במרתפים אינו מתבצע על ידי זיהוי הימצאותו של גז (לכך יש מכשירים ייעודיים), אלא על ידי שימוש בגז טבעי ממכלים, לאיתור “פתחים” שגורמים לנזילות.

איש המקצוע מזרים גז טבעי שאינו מסוכן לנשימה – הגז הזה מסוגל לזרום בתוך מגוון של צינורות מסוגים שונים. גלאי הגז “מזהה” במדויק את המקומות שמהם נפלט הגז למרתף, ומן הסתם, במקומות האלה קיים הכשל שאותו יש (וכדאי מאוד) לתקן.

איתור נזילות במרתפים באמצעות סאונד

לגלי קול (סאונד) יש תכונה ייחודית – הם מסוגלים “לעבור” בחומרים מסוימים ולהתפשט בחלל פתוח או סגור, ומהירות גלי הקול תלויה במאפייני הסביבה. המעבר של גלי הקול יכול לרמז היכן קיימים במדויק כשלי איטום או נזילות. לעיתים, ייעשה שימוש משלים במספר שיטות במקביל, אף על פי שברוב המקרים, גם בדיקה מסוג אחד תספיק על מנת לזהות את המיקום ואת היקף הנזילה.

כדי להגיע למקור הנזילה, נעשה שימוש במיקרופונים בעלי סף רגישות גבוה, אמצעי הגברה שונים ואוזניות המאפשרות לנתח את הממצאים בצורה מיטבית, וכל זה כמובן מתבצע על ידי איש מקצוע מיומן ובעל ניסיון לאיתור נזילות באמצעות גלי קול.

כמה מילים על הטיפול שאחרי

לאחר איתור הנזילה במרתף, ניתן לתקן את הכשל במגוון אפשרויות: החלפת הצנרת הפגומה, חפירה סביב המרתף ואיטום מבחוץ או תיקון פנימי ותוספת איטום בקיר החיצוני של המרתף.

 

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

השאירו עוד היום פרטים לחזרה למומחה לאיתור נזילות

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן