איתור חדירת מי גשמים מגג מרוצף • תרמיטק | מומחה לאיתור נזילות - מומחה בוחן נזקי מים מוסמך

איתור חדירת מי גשמים מגג מרוצף

גגות מרוצפים נראים עמידים ואטומים כראוי מפני גשמים, אך המראה החיצוני עלול להטעות מאוד. ליקויים או התיישנות שכבת איטום מתחת לאריחי הרצפה, עלולים להביא לחדירת מים מתחת למערכת האיטום, ומשם לגרימת נזקי מים כגון: נזילות וטפטופים שבאים לידי ביטוי בתקרה בקומה שמתחת.

אזורים “רטובים” המעידים על תקלות איטום, ועל סיכוי גבוה שמי הגשמים חודרים דרך הריצוף הם למשל – כתמים כהים בתקרה. לעיתים יופיעו גם סימני רטיבות, שלפוחיות, שינוי גוון ואף התפוררות של טיח יופיעו סמוך ליציאה אל הגג. יחד עם זאת, הרטיבות עשוייה לצוץ גם בנקודות שונות לחלוטין ולכאורה אף אקראיות. בהמשך המאמר נסביר איך כל זה קורה, ומה עושים.

מדוע איתור חדירת מי גשמים מגג מרוצף נחשב למורכב

איתור חדירת מי גשמים מגג מרוצף הוא עניין לאנשי מקצוע מיומנים ומומחים, מפני שלא ניתן לזהות בנקל את התוואי דרכו זורמים מי הגשמים מתחת לריצוף. תקלת האיטום עשויה להופיע בנקודה א’, בעוד שנזילת הגשם מתחת עלולה להופיע בנקודה ב’ המרוחקת ממנה בכמה מטרים.

ייתכן מאוד שעל הגג תיווצר שלולית, אך לא בטוח שדווקא מתחתיה תימצא נקודת האיטום החלשה או הפגומה. כמו כן, בהחלט ייתכן שבתקרת הבית נבחין בכתם רטיבות ברור, אולם את תיקון האיטום יש לבצע בגג מרוצף באזור אחר. לכן, חיוני לבצע איתור מקיף של הליקוי שבו מדובר.

חשוב להוסיף כי לעיתים חדירה של מי גשם דרך גג מרוצף, תבוא לידי ביטוי דווקא בקירות הפנימיים ולא רק בתקרה. דבר זה עלול להתרחש כאשר איטום הליקוי בא לידי ביטוי בקצות הריצוף, או כאשר יריעות האיטום הונחו בצורה לקויה בקצותיהם (רולקות).

פעמים הרבה, רטיבות מתחת לריצוף גולשת אט אט ונספגת בבטון, ואף זורמת דרך סדקים בלתי נראים אך הם בהחלט קיימים. בסופו של דבר הרטיבות תופיע בקירות הבית או על הטיח בתקרה, אולם יש לאתר את המסלול שהמים עושים לפני שניגשים לתיקון.

בהדמיה אינפרה בגג מרוצף אדום נראה רטיבות במצע מתחת לאריחי הרצפה.

בהדמיה אינפרה בגג מרוצף אדום נראה רטיבות במצע מתחת לאריחי הרצפה.

הסיבה שכדאי להשקיע באיתור חדירת מי גשמים מגג מרוצף על ידי מומחה בתחום

ישנן כמה שיטות שיכולות לסייע לאיש המקצוע לאתר את מקומות החולשה באיטום הגג או ליקוי בריצוף שגורמים לבעיה. חשוב לשים לב שלא הריצוף לבדו הוא זה שמונע נזילות מהגג. מתחת לריצוף נדרשים הקבלנים ליצור שכבת איטום ראויה, וכן לתכנן שיפועים נאותים ולפעמים אף ניקוז כפול (רבים אינם מקפידים על כך).
כדאי להשקיע באיתור על ידי מומחה לאיתור נזילות דרך גג מרוצף, שאם לא כן אתם עלולים בסבירות לא מבוטלת להשקיע כסף רב מבלי לפתור את הבעיה. ייתכן מאוד שפתרון הנזילות יכול להתבצע בעזרת תיקון נקודתי ופשוט. במקרים מסוימים לא יהיה מנוס מעקירת מרצפות, שיקום וטיפול יסודי ביריעות האיטום ואף בשיפועים שמתחת לריצוף.

מי שיזמין תיקון של תקלה המביאה לחדירת מי גשמים דרך הגג, וזאת מבלי לדעת בוודאות מהו מקור הבעיה, עלול להינזק משני כיוונים:

 1. הוצאה כספית בלתי מבוטלת.
 2. המשך חדירת גשמים אפילו מבעד לריצוף חדש בגג.

למיזמים שבוצעו ע”י חברת תרמיטק באיתור חדירת מי גשמים – לחצו כאן

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

פרטים לחזרה כאן

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן