איתור חדירת מי גשמים מקירות מעטפת • תרמיטק | מומחה לאיתור נזילות - מומחה בוחן נזקי מים מוסמך

איתור חדירת מי גשמים מקירות מעטפת

סימנים לחדירת גשמים מהקירות לא תמיד נראים בין לילה, אולם עם הזמן לא ניתן להתעלם מכך. בין היתר עשוי להופיע עובש על החלק הפנימי של קיר חיצוני, ניתן לזהות כתמים בטיח, נפיחות של הצבע, ריחות לא נעימים ועוד. הסיבה לכך בדרך כלל היא איטום לקוי.

על מנת לתקן את ליקויי האיטום יש צורך לזהות שאכן הסיבה לרטיבות נובעת מקירות המעטפת (ולא מסיבה אחרת). בעזרת ציוד בדיקה מתקדם, הרבה ניסיון, ידע ומקצועיות, ניתן לזהות באילו נקודות בדיוק האיטום לקוי או התיישן וצריך לבצע שיקום או טיפול מקיף.

למה ומתי חודרים גשמים מקירות מעטפת

מומחה לאיתור חדירת מי גשמים דרך קירות מעטפת מסביר מהי בדיוק הסיבה לכך ולמה חשוב לאתר את התקלות. במבנים שהתיישנו, נבנו לפני שנים ולא תוחזקו בצורה טובה, רעידות אדמה ובלאי, האיטום שנבנה בעבר נשחק בהדרגה. ניתן לראות מצבים שבהם חיפוי שנועד לא רק לאסתטיקה מבחוץ אלא גם לחסימת מי גשמים, מתחיל להשתחרר, להתפורר ולנשור.

בין אריחים חיצוניים מודבקים ומהרווחים חודרים מי גשמים. עם חלחול הגשם פנימה, במיוחד בחורפים קשים, האיטום הולך ונהרס עוד ועוד. סדקים שהיו בלתי נראים מתרחבים וסדקים זעירים אחרים נוצרים.

במעקות מרפסת נראה את חדירת המים דרך חריצים, רווחים וסדקים במוזאיקה

לפעמים ניתן לראות התפוררות בקירות ואף חשיפה של הברזל. זוהי סיבה נוספת לחדירת מי גשמים דרך קירות מעטפת – המים גורמים לחלודה של ברזלי תמך ויסודות. החלודה גורמת להתנפחות בקירות וסדקים.

לפני התיקון – איתור חולשות איטום ונזקים

ביצוע תיקון ללא איתור מקצועי של חדירת מי גשמים מקירות מעטפת יהיה על פי רוב חלקי, לא מושלם ולפעמים גם לא נכון. על כן, בטרם מזמינים תיקון מסוג כזה או אחר, שיקום קירות או מערכת איטום, חשוב להזמין שירות מקצועי ומוסמך לאיתור חדירת הגשם.

זיהוי חדירת רטיבות לקירות נעשה בדרכים שונות, לרבות שימוש בציוד מתוחכם. בין היתר נעשה שימוש בגלאי לחות, מצלמה תרמית ועוד. בהתאם לממצאים, ניתן להכין תוכנית עבודה מקיפה לביצוע השיקום או האיטום, על ידי איש מקצוע או על ידי קבלן רשום שעוסק בכך.

חשוב להבין שאם מסתפקים בתיקונים קלים בלבד כגון צביעת החלק הפנימי של קירות המעטפת בתוך הבית, בחדר המדרגות וכדומה, זה קוסמטיקה חלקית. ברגע הבא שירדו גשמים, מהר מאוד הרטיבות תשוב והנזקים למעשה ילכו ויחמירו עוד ועוד.

בהדמיה אינפרא אדום ניתן לראות חדירת מים דרך קירות מעטפת

בהדמיה אינפרא אדום ניתן לראות חדירת מים דרך קירות מעטפת

את מי להזמין לבדיקת חדירת מי גשמים

לצורך איתור חדירת מי גשמים מקירות מעטפת חשוב להזמין חברה המתמחה באיתור נזילות עם דגש על ליקויי איטום מבחוץ, ליקויי איטום בגגות וזיהוי נזקי גשם בכלל.

לאחר זיהוי רמת הנזק והיקף חדירת מי הגשמים ניתן להכין תוכנית לתיקון או שיקום.

אם הטיפול נקודתי הוא יכול להיות מהיר יחסית. אם הטיפול הנדרש מקיף יותר, יתכן ויהיה צורך להקים פיגומים סביב הבניין, לבצע תיקוני בטון, החלפת חיפויים, שימוש באמצעי בידוד וצביעה חיצונית מקיפה.

לפרויקט לדוגמא שבוצע ע”י חברת תרמיטק – לחצו כאן

לכל הפרויקטים באיתור חדירת מי גשמים – לחצו כאן

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

פרטים לחזרה כאן

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן