איתור נזילות סמויות עם מומחה ובוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים | תרמיטק

איתור נזילות סמויות

יש נזילות שקל מאוד לזהות. לדוגמה, אם קיימת תקלה באטם של הברז, נוכל להבחין היטב שהברז מטפטף. אם רואים שהגג דולף ומתחתיו מצטברת שלולית, ברור לנו שיש בעיה שאותה יש לתקן. יש מקרים ספציפיים בהם המצב הוא קצת שונה, והמקרים האלה הם נזילות סמויות. נזילות סמויות הן נזילות שכמעט ולא ניתן להבחין בהן, והן נסתרות מאוד, ומְתַעַתְעוֹת.

מהן נזילות סמויות, ומדוע כדאי לאתר אותן כמה שיותר מהר?

נזילות סמויות הן בעצם שם כולל לכל סוגי הנזילות שלא ניתן לזהות, או שקשה מאוד לאתר בעין.

חשוב להבין כי נזילות עשויות להיות בחלקן גלויות ובחלקן סמויות, כלומר, לפעמים נוכל לזהות היטב שיש נזילה, אבל לא באמת נדע את היקפה, וזאת רק לאחר שתתבצע בנוסף בדיקה לזיהוי נזילה סמויה. יובן מאליו כי היתרונות באיתור נזילות סמויות הם לאין שיעור, כפי שיוסבר בהמשך.

לדוגמה, אם התעורר החשד שקיימת נזילה מתחת לרצפה, אפשר להרים את כל המרצפות, לחשוף את הצנרת ולראות היכן הנזילה נמצאת. לעומת זאת, כאשר מאתרים נזילה סמויה ויודעים באיזה קטע של הצינור ישנה דליפה במדויק, אז אין כל צורך להרים יותר מדי מרצפות, אלא מספיק להסיר מרצפת אחת או שתיים בדרך כלל, ואז לתקן או להחליף את החלק הנוזל/דולף בלבד. ההבדל במחירים הוא עצום, מן הסתם.

מדוע כדאי לזהות נזילות בשלב מוקדם?

נזילה סמויה עשויה כמעט ברוב מוחלט של המקרים, להפוך לגלויה עם חלוף הזמן. אם צינור מתחת לרצפה נוזל (אפילו במעט), לאחר זמן קצר מאוד אנחנו נבחין שהתקרה מתקלפת בדירה שמתחת – לעיתים הטיח נהרס כליל, ולעיתים כל האזור נמלא בטחב כתוצאה מהיווצרותו של עובש.

כמו ברוב המקרים הדומים לאלו, לזמן יש את התפקיד שלו: ככל שחולף הזמן הנזקים מצטברים, מים הולכים לאיבוד, ולכן זמן תגובה מהיר במקרים אלו הוא קריטי לחיסכון בכסף, עוגמות נפש מיותרות ואי נוחות.

באילו מקרים אפשר לזהות נזילות עם מצלמה תרמית?

קיימת שיטה נפוצה ונכונה לזיהוי נזילות סמויות שאין רואים אותן בעין, המתבססת על מצלמה תרמית. למצלמה זו יש מסוגלות של 100% “לדעת” את כל מה שמתרחש מאחורי קירות או תקרות, ולעיתים גם בגגות יצוקים ובאזורים מורכבים אחרים.

המצלמה התרמית יודעת להציג בפנינו את כל מה שקורה במקומות נסתרים, וזאת לא משום שהיא בהכרח מזהה מים, אלא מפני שהיא יודעת לזהות הבדלי טמפרטורות – היא יודעת להפריד את החום מהקור.

לדוגמה, אם יש דֶּלֶף בצנרת מים חמים, המצלמה התרמית תאתר את מיקום הנזילה במדויק. מטבע הדברים, לפעמים המים הנוזלים או הביוב שדולף אינם חמים, לכן יש שיטות נוספות חוץ מהמצלמה התרמית, שעוזרות לנו למצוא נזילות סמויות – כאלה שאינן נראות בעין.

צילום רגיל של קיר

צילום סטילס של קיר

 

צילום תרמי של הקיר עם איתור נזילות מים סמויה

צילום תרמי של הקיר עם איתור נזילות מים סמויה

 

אילו עוד שיטות מתאימות לאיתור נזילות סמויות?

בחרנו להציג כאן עוד שתי שיטות, המתאימות לאיתור נזילות סמויות, שלא באמצעות מצלמה תרמית:

 1. שיטה המבוססת על גז – 

איש מקצוע מוסמך יגיע אליכם עם ציוד מתאים – בלון גז וגלאי גז שיודעים לאתר את הגז באוויר. הגז הוא ידידותי לאדם ולסביבה, אינו מזיק לנשימה ומתנדף מהר.

את הגז דוחסים ומזרימים לתוך הצנרת כדי לבדוק מה יקרה. כאשר יש פתח לא רצוי בצינור באזור כלשהו של הצנרת, הגז ידלוף משם ישירות החוצה. גלאי הגז יאתר את המקום ממנו הגז נפלט, וזה המיקום המדויק שאותו נידרש לתקן.

אזור הנזילה הסמויה. איתור באמצעות מערכת איתור בגז ידידותי. בחשיפה ניתן להבחין בכשל באספקת המים לבניין.

אזור הנזילה הסמויה. איתור באמצעות מערכת איתור בגז ידידותי. בחשיפה ניתן להבחין בכשל באספקת המים לבניין.

2. שיטה המבוססת על גלי קול

שיטת גלי הקול עובדת באופן שונה מהשיטה הקודמת (גז). בשיטה זו נעשה שימוש במיקרופונים מיוחדים ואוזניות. המיקרופונים הרגישים מונחים במקום שלדעת הבודק הם יוכלו לקלוט את דליפת הנוזלים – בין אם מקור הנזילה הוא מצנרת ישנה עשויה ברזל, בין אם מצנרת פלסטית, חדשה יותר.

איתור נזילה סמויה בחניה של הבית. אותר סדק בצינור. - דוגמא לאיתור נזילה סמויה בחניה של הבית. אותר הסדק בצינור באמצעות מערכת שמע.

דוגמא לאיתור נזילה סמויה בחניה של הבית. אותר הסדק בצינור באמצעות מערכת שמע.

 

סימנים ראשוניים שיעזרו לכם להימנע מבעיות – אלה סימנים מובהקים לנזילות

 1. כדאי לבדוק לעיתים קרובות את חשבון המים ולשים לב לצריכה. אם בחודשים מסוימים מסתמנת צריכת מים חריגה, אבל לא היה שינוי אמיתי/אובייקטיבי בצריכת מים.
 2. היו ערניים לריחות חריגים של עובש.
 3. שימו לב להתקלפות של טיח/צבע בקירות/תקרות.

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

השאירו פרטים לחזרה למומחה באיתור נזילות מים

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן