איתור נזילות בצנרת

דרכי איתור נזילה בצנרת

ישנם מספר דרכים לבצע איתור נזילות בצנרת המים. חלק מהנזילות הן גלויות אותן ניתן לזהות בצורה ויזואלית למשל ע"י גילוי של צינור חשוף או שאנו ממש רואים סימני מים ונזילה בתקרה, בקיר או ברצפה. במצבים מסוג זה, אנו יודעים בוודאות שישנו צינור מים דולף מאחורי הנזילה ואז איתור הנזילה מאד פשוט וקל.

איתור נזילה בצנרת - ציוד מקצועי
איתור נזילה בצנרת
זיהוי נזילה בצינור
זיהוי נזילה בצינור

לכל מערכת אנחנו משתמשים בכלים מקצועיים אחרים לאיתור נזילה סמויה בצנרת למשל:

במערכת אספקת המים איתור הנזילה מתבצע תחילה באמצעות שעוני לחץ על מנת לזהות באיזה צינור קיימת הנזילה ולאחר מכן נשתמש במכשירים נוספים כגון: מצלמה תרמית, גלאי לחות, גלאי אקוסטי ואפילו ישנה מערכת לאיתור נזילה סמויה על ידי גז ידידותי שאינו מזיק לסביבה או למערכת המים.

במערכות הביוב או הדולחין אנו נאתר נזילות בצנרת בעזרת סיב אופטי לקוטר צינור קטן או רובוט לצילום לקוטר יותר גדול המוחדר לתוך הצנרת ועל ידי צילום פנימי נוכל לראות האם יש סדק, שבר או נתק.

אפשרות נוספת של איתור נזילה בצנרת הביוב היא על ידי בלוני הצפה שאיתם נאטום את הצינור מצד אחד ונציף אותו במים מצד שני ומהיכן שידלפו המים, שם נמצא מקור הנזילה.

בכדי לבצע איתור נזילות מדויק ויעיל יש להכיר את כל המערכות לצורך איתור נזילות בצנרת בצורה מקצועית. בחברת תרמיטק, כל המערכות מופעלות על ידי איש מקצוע מוסמך ואמין – מומחה לאיתור נזילות. רק כך נמנע מעגמת נפש והוצאות מיותרות.

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לנו לחזור אליכם