איתור נזילות בצנרת תת קרקעית • מומחה לאיתור נזילות תרמיטק | מומחה לאיתור נזילות

איתור נזילות בצנרת תת קרקעית

איתור נזילות בצנרת תת-קרקעית עלול להיות אתגר לא קטן. את איתור הנזילה ניתן לבצע באמצעות שיטות שונות, אך חשוב לדעת מיהו בעל המקצוע שמסוגל לאתר את הנזילות בצורה אופטימלית. במאמר זה נסביר איך נזילה תת-קרקעית מתרחשת וממה היא נוצרת, מהן השיטות המתקדמות כיום לצורך איתור נזילות בצנרת תת-קרקעית, וכיצד איתור הנזילה חוסך לכם הוצאות מיותרות.

מדוע קיים צורך לבצע איתור נזילות בצנרת תת-קרקעית

מדוע בעצם אנו נדרשים לבצע איתור נזילות מים תת-קרקעי? מטבע הדברים, אפשר לספק כמה וכמה סיבות מקובלות לאיתור מן הסוג הזה.

סיבה אפשרית אחת היא משום שאם צינור מים נוזל, מתרחש אובדן משמעותי של מים. חשוב להבין שכשל בצינור עלול להחמיר ככל שחולף הזמן, אם לא מתקנים אותו. החיוב בגין “שימוש” במים עולה אף הוא, ומן הסתם הרבה מים מתבזבזים, וחבל.

נוסף על כך, נזילת מים גדולה עלולה לגרום לנזקים שונים, לא רק לצינורות עצמם אלא גם לתשתיות נוספות. לעיתים הנזילה מתרחשת בעקבות נזק לצינורות ביוב. במקרה כזה, אומנם אין אובדן של מים אבל זה גרוע לא פחות – הביוב מביא איתו נזק תברואתי וריחות לא נעימים. ההמלצה כמובן היא לתקן את הנזק בהקדם.

כשל בצינור תת קרקעי המספק מים

כשל בצינור תת קרקעי המספק מים

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

כך מתרחשת נזילה תת קרקעית

ישנה חשיבות רבה לזהות לא רק את הנזילה אלא גם את המקור והסיבה לנזילה. נזק מחדירת שורשים הוא אחת הסיבות הנפוצות ביותר לנזילות בצנרת תת-קרקעית. שורשים של צמחים מסוימים ועצים מגלים כוח עמידות עצום. הם עלולים “לפרוץ” צינורות מסוגים שונים עם הזמן. כמו כן, די בנזילה זעירה אחת, כדי לאפשר לשורשים לפלוש לצינורות. פלישה כזאת גורמת לסתימת הצנרת, הנזילה מחמירה והפגיעה בצינור גדולה אף היא.

סיבה נוספת לנזילות מן הסוג הזה היא: פגיעה בשל עבודות תת-קרקעיות לא מקצועיות או בשל טעות. פגיעת כלי עבודה, כלי חפירה או ציוד כבד עלולים לגרום לנזק ישיר או עקיף, המתבטא באופן מיידי או לאחר זמן. ולא רק זאת, צינורות ישנים כמו כל דבר אחר, נעשים פחות עמידים (עייפות החומר), במיוחד צינורות מן הסוג ה”מסורתי” שהיו עשויים ממתכת ולא מפלסטיק. בשנים האחרונות מייצרים ועובדים רק עם צינורות העשויים רק מפלסטיק.

צילום פנים צנרת באמצעות סיב אופטי. בצילום נראה חיבור לא תקין בין צינור פלסטיק לצינור מתכת ישן.

צילום פנים צנרת באמצעות סיב אופטי. בצילום נראה חיבור לא תקין בין צינור פלסטיק לצינור מתכת ישן.

גם ליקויי בנייה עלולים לגרום לנזילה בצנרת תת-קרקעית, וכן תקלות בשל תיקונים שלא בוצעו בעבר בצורה מיטבית. כך או כך, אין זה משנה מהי הסיבה לנזילה, ואנו נדרשים לבצע איתור מקצועי על מנת לבצע את התיקון בשיטות מתקדמות (הסבר בהמשך), כי הרי אנחנו והכלים העומדים לרשותינו, אינם מאפשרים לנו להגיע לצינורות בעצמנו.

האם כל שרברב יכול לאתר נזילות מהסוג הזה?

כשצצות נזילות בבית, מזמינים שרברב לצורך תיקון. לכאורה, די ברור שגם תיקונים בצנרת החיצונית יתבצעו על ידי שרברבים, אך חשוב להבין שלא כל שרברב מבצע תיקונים בצנרת חיצונית ובמיוחד, לא כל שרברב מצויד בכלים, בידע ובניסיון לצורך איתור נזילות בצנרת תת-קרקעית. לצורך ביצוע פעולה כזאת, חשוב לוודא שמזמינים איש מקצוע או חברה שיש להם את הידע, הניסיון, היכולת והכלים הנכונים לצורך איתור מקור הנזילה והכשל. רק לאחר מכן, ניתן לבצע את התיקון על הצד הטוב ביותר.

אלה השיטות בהן ניתן לאתר נזילות בצנרת תת-קרקעית

קיימות שתי שיטות מרכזיות שבהן מקובל כיום לבצע איתור נזילות בצנרת תת-קרקעית. שתי השיטות הללו מתגברות על המגבלה המוכרת בתחום: לא ניתן לראות פיזית את הצנרת (אין לנו אפשרות “להגיע” לצנרת עצמה), וגם לא ניתן לראות (בעיניים) את המקום שבו הצינור פרוץ, לקוי או פגום.

 1. שיטה אחת מתבססת על גז. לתוך הצנרת מזרימים גז. זהו גז מיוחד, לא רעיל ולא מסוכן. באמצעות גלאי הגז אפשר לאתר את הנקודה המדויקת שממנה יוצא הגז מתחת לפני הקרקע.
 2. שיטה אחרת מתבצעת על ידי זיהוי גלי קול. עושים שימוש במיקרופונים רגישים, שמזהים מהיכן פורצת הדליפה. המיקרופונים הללו מוצמדים לקרקע או מוכנסים פנימה, לפי הצורך.

מכשיר לאיתור בגז ומכשיר לאיתור באמצעות מערכת שמע

כך איתור הנזילה בשיטות מתוחכמות ומתקדמות חוסך כסף

שימוש באחת השיטות המתוחכמות שציינו לעיל, חוסך הרבה כסף והוצאות מיותרות, ולמה? כאשר נגלה לעינינו המקום שבו הצינור דולף, זה חוסך לנו את הצורך לחפור לכל אורכו של הצינור.

בנוסף, זה מונע הריסה של אספלט, בטון או תשתיות אחרות. יש צורך לחפור בצורה נקודתית וזהו, והתיקון יהיה במינימום זמן, מינימום הוצאות וללא צורך בתיקונים מיותרים (מלבד תיקון או החלפת קטע הצנרת עצמה).

לייעוץ טלפוני חינם ע”י בוחן נזקי מים מוסמך מכון התקנים הישראלי – חייגו

תרמיטק איתור נזילות - מספר טלפון

השאירו פרטים לחזרה למומחה לאיתור נזילות בצנרת תת קרקעית

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן