איתור נזילות מים בקיר

מה גורם לנזילות מים בקיר?

אחד הגורמים לרטיבות מתחת לריצוף קיים, נימיות מים מעל לפנלים ולדליפות מים העוברות לקומה מתחת הם נזילות מים בקיר – בין אם המקור הוא מגשם החודר מהגג, מפיצוץ צינור בקיר, בעיה במערכת הדלוחין (ביוב) או חוסר איטום עילי.

איפה נראה רטיבות ואיך מטפלים בה?

בהרבה מהמקרים נפגוש את הרטיבות בגובה שבו קיימת הנזילה. במקרים אחרים שבהם לא נראה את הנזילה באופן פעיל ואקטיבי, נוכל להיעזר באמצעים הבאים: מצלמה תרמית, גלאי לחות ממוחשב, גלאי אקוסטי או איתור נזילות מים באמצעות גז. בדיקות אלה מתבצעות על ידי בוחן נזקי מים מוסמך, וזאת על מנת להגיע ברמת ביטחון של 100% למוקד נזילות המים בקיר.

רטיבות בקיר
נזילה בקיר

מתי צריך להתחיל לדאוג?

איתור נזילות מים בקירות ובדפנות הבית יכול להתבצע בכל נקודת זמן מבלי שנגיע לנקודה הקריטית: החל בשלב הראשוני כאשר מתחילים להרגיש "ריח מוזר" שאיננו יודעים מה מקורו, בשינויים בצבע הקיר, בקילוף צבע בלתי מוסבר, ועד לשלב שבו אנחנו רואים בבירור את הרטיבות לנגד עינינו. 

החשיבות של איתור נזילות מים, עוד בשלב הראשוני הוא בעל השלכות רחבות ומגוונות, למשל: ייתכן ונזילת מים סמויה גורמת לנזקים היקפיים בדירה או בבית שבו אנחנו מתגוררים, ברכוש קיים (דקים/ארונות/ריהוט/ארונות קיר) או נזקים בדירות סמוכות כאשר מדובר בבניין משותף.

בהדמיה אינפרה אדום בתקרה נראה לחות בנסיגה קילופי טייח וצבע

אז מהו הפתרון?

כדי להימנע מכל זה, יש צורך באנשי מקצוע מוסמכים – כאלה שעברו הכשרה מתאימה, בעלי תעודות הסמכה ושמחזיקים בציוד המתקדם והחדיש ביותר כדי למנוע אצלכם את הנזק הבא – נזק שמקורו בנזילות ודליפות מים.

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לנו לחזור אליכם