איתור רטיבות בקירות חיצוניים | בוחן נזקי מים מוסמך - תרמיטק

רטיבות בקירות חיצוניים

רטיבות בקירות חיצוניים היא אירוע בעייתי ומורכב מאוד, בהשוואה לרטיבות בקירות פנימיים, וזאת מכיוון שרטיבות בקיר חיצוני תופסת שטח גדול, והיא מתפשטת על שטח רחב יותר. הרטיבות נוצרת בדרך כלל ממים שמחלחלים לאזורים וחלקים שונים במבנה.

המים יכולים להיות מי גשמים החודרים לאחר עונה (או מספר עונות) גשומה דרך סדקים או שברים, וייתכן שהמים מגיעים ממקור חיצוני אחר, כגון צינור מים של צד שלישי.

עובש

רטיבות בקיר חיצוני מביאה לעובש בהיקף גדול יותר, שהסכנות הקיימות בו ידועות לכול – מחלות ובעיות נשימה, הן בילדים הן במבוגרים.

עובש שחור על הקיר

עובש שחור על הקיר

פגיעה ביסודות

בעיה נוספת ומורכבת לא פחות שרטיבות בקיר חיצוני עלולה ליצור – פגיעה ביסודות המבנה. משום שרטיבות בקיר חיצוני לא תמיד גלויה לעין, סבירות גבוהה שהיא נמשכת זמן רב. המים שמחלחלים מגיעים לעתים עד ליסודות המבנה, וגורמים לנזק רב – בין אם חלודה בצינורות וקורות מבנה, בין אם סחף של חול במקרים קיצוניים וחמורים בהרבה.

מצלמה תרמית בעת איתור נזילה

מצלמה תרמית בעת איתור נזילה

 

כאמור, רטיבות בקיר חיצוני עלולה להופיע בשל סדקים ושברים במבנה, ואף בגלל איטום לקוי בגגות ובחיבורים בין מבנים, ואפילו כתוצאה מכשלים באיטום חלונות.
במקרה של סדק במבנה, מאתר נזילות מוסמך ומקצועי יאתר את הסדק או את השבר אשר דרכו המים מחלחלים, וזאת באמצעות ציוד לאיתור נזילות איכותי, מדויק ומתקדם. פעולה זו תסייע לטפל בבעיה ביעילות ובמהירות על ידי איטום האזור הבעייתי, וזאת ללא שבירת קירות שלא לצורך והוצאות מיותרות. חשוב להדגיש שסדקים ושברים בקירות הם תופעה ידועה ומוכרת שלעתים אין אפשרות להימנע ממנה, וזאת בשל סיבות רבות – וביניהן, תזוזת הקרקע ושינויים במבנה.

מידע על ציוד לאיתור נזילות אתן יכולים למצוא כאן:

אירועים של דליפת מים ורטיבות חיצונית בקיר, נגרמים גם עקב איטום לקוי בגג. כשאין ביצוע מדויק, עקבי ובמועד של זיפות בגג, או כאשר העבודה אינה מקצועית, כגון: התרשלות בחיבור היריעות הביטומניות, עלולים להיווצר מרווחים אשר דרכם יחלחלו מים למבנה.

לסיכום

כשאתם מזהים כתמים שחורים/ירוקים של עובש על קיר חיצוני, או במקרה של בית פרטי – צמחייה רבה שגדלה באופן חריג ו”חשוד” בסמוך לקיר, ייתכן מאוד שישנו מקור מים שמחלחל וגורם לרטיבות. כדאי להיות גם רגישים לריחות של רטיבות.
לאור כל מורכבות הנושא והשלכותיו, הדבר המומלץ ביותר הוא להזמין מאתר נזילות מים מוסמך, אשר בבדיקה אחת פשוטה, יאשר או ישלול בעיית רטיבות.

אולי יעניין אתכם גם:

רטיבות בקיר חיצוני בבניין משותף – קרא עוד »

מה זה עובש? – קרא עוד »

רטיבות קפילארית – קרא עוד »

רטיבות בקיר פנימי – קרא עוד »

פנו עוד היום למומחים של תרמיטק בנושא רטיבות בקיר חיצוני

  תעודות מומחה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  ביקורות

  תרמיטק Iconתרמיטק

  אשרמן 1, תל אביב

  5.0 400 reviews

  • Avatar miki ba ★★★★ 2 weeks ago
   דרור בצע בדיקה תרמית ביסודיות רבה משך כשעתיים, ע׳מ לאתר נזילה ״ עקשנית״ שקיימת מיום כניסתנו לבית לפני 26 שנים. ( מצנרת מי גשמים משותפת בעליית הגג לתקרת חדר שירותים בקומת הקרקע). לדבריו - איתר את הנזילה, והציע פתרון לתיקון. התחייב ללוות … More אותנו עד שהבעייה תפתר לחלוטין.
  • Avatar Michael Lvovsky ★★★★★ לפני 3 שבועות
   שירות ברמה גבוה עם ידע ונסיון. עבודה יסודית ורצינית. גם אחרי שמצאנו את מקור הנזילה עדיין המשיך לחפש עוד לקויים בכמה קומות מעלי ולא ויתר.
   תודה רבה
  • Avatar Galia Becker ★★★★★ 2 months ago
   היתה לנו בעיית רטיבות. השירות שקיבלנו היה מצוין. גם מיידית התקשרנו בבוקר והבדיקה בוצעה כבר באותו היום. הבודק דרור היה מקצוען ממש. הגיע עם כל הציוד המתקדם שקיים בתחום. לא סיים את הבדיקה עד שלא עבר על כל האפשרויות ווידא שאין יותר נזילות. … More ממליצה בחום.
  • Avatar Elad Goldberg ★★★★★ לפני 3 חודשים
   תודה רבה מכל הלב לדרור על השירות האיכותי והמהיר לאיתור הבעייה אצלי. על חוש האחריות המפותח והדאגה ללקוח,מללא פשרות. לא מובן מאליו! ממליצה בחום למי שצריך.
  • Avatar איציק בוקעי ★★★★★ לפני 3 חודשים
   רוצה לשתף אתכם בחווית שרות יוצאת דופן!
   לפני מס׳ חודשים קיבלתי המלצה על תרמיטק. הגיע אליי בחור בשם דרור על מנת לבדוק את הרטיבות בכמה מוקדים בבית. הבחנתי שמדובר באדם מאוד מקצועי, סבלני, אדיב, והכי חשוב אנושי! הבעיה אותרה וקיבלתי דוח מפורט
   … More ומקצועי אשר מפרט את הליקויים. לאחר מספר חודשים קראתי לו שוב כי צץ לי עוד משהו קטן ודרור הגיע אליי בהתרעה מאוד קצרה של כמה ימים ספורים. השרות הזה שמקבלים היום חברים הוא לא טריוויאלי! מדובר בבנאדם אחד ל..
   כל מי שמתלבט אין מה להתלבט! הבנאדם קוסם!! תודה לך דרור, שירבו כמותך בישראל🤞🏻🙏🏻
  • Avatar אנטולי פופוב ★★★★★ 3 weeks ago
   שירות מהיר , מקצועי , איכותי ומהיר ! תודה רבה על הכל!
  • Avatar Evgeny tartakovsky ★★★★★ a month ago
   שירות מקצועי וישר. ואת זה חברים קשה למצוא!
   מומלץ בחום.
  • Avatar רונית טרפלר ★★★★★ 5 months ago
   חברת תרמיטק נענתה בסבלנות ואדיבות לשאלות וההתלבטויות שלי באשר לבדיקת רטיבות.
   כמו כן, משהחלטתי על הבדיקה, הבודק דרור גילה אנושיות, מקצועיות, הוגנות בקביעת המחיר הסופי וכך גם עד לקבלת הדו"ח והמענה לשאלות ששאלתי בעקבותיו. כן ירבו !
  • Avatar אוסי שילוח ★★★★★ 5 months ago
   נעשה איתור נזילת מים באמצעות מצלמה תרמית. התיאום, עבודת האיתור, האחריות היחס והגשת הדוח היו מקצועיים מאוד.
   אני מודה לדרור על נחישות והתמדה, ועל כך שאיתר נזילה ממנה סבלנו מספר שנים.
   אני ממליצה עליו בחום!!
  • Avatar אורלי בילנסקי ★★★★★ 6 months ago
   אני רוצה להודות לדרור ולרני האלופים שעבדו במקצועיות ופתרו לנו בעיה שרבים לא הצליחו בסבלנות, בהתמדה ובנחישות שלא ראיתי כמותה בקרב אנשי מקצוע.
   הם לא ויתרו והוכיחו כי הם בעלי ידע וניסיון רב ורמת המקצועיות שלהם גבוהה מאוד, כשהכל נעשה בנועם
   … More ובחיוך.
   ישר כוח ! פרנסה בשפע והמון הצלחה בהמשך 🙏
  • Avatar Mici Mici ★★★★★ 10 months ago
   מקצועיות יחס אישי אין עליהם תודה רבה❤️

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן