עובש: מהו עובש? מהן הסיבות להיווצרותו? דרכי טיפול ומניעה | תרמיטק

עובש – מה אתם יודעים על עובש?

עובש, הגדרה: פטריות המכסות חומרים אורגניים בתנאי לַחות.

עובש נוצר בדרך כלל במקומות שבהם יש לחות, אדים או רטיבות חזקה. בהרבה מן המקרים נבחין בעובש באמבטיה או עובש במקלחת. למרות הדעה הרווחת, לא תמיד העובש נוצר בגלל נזילה או דליפה.

ככלל, עובש יכול לצוץ כך סתם משום מקום. בהתחלה הוא מופיע בדמות כתמים קטנים, המפוזרים במספר פינות ליד התקרה, ולאט לאט הוא “משתלט” על חדר הרחצה כולו, ועל קירות נוספים בחדרי הבית השונים.

חשוב לשים לב לעובדה חשובה – עובש כשלעצמו מסוכן לבריאות. בין היתר, עובש יכול להביא למחלות נשימתיות, ולכן הוא מסוכן במיוחד לאלה הסובלים מאסטמה, ממערכת חיסונית חלשה, תינוקות וקשישים. עובש יכול לגרום גם לאלרגיות קשות ולמחלות נוספות כמו דלקת ריאות, טרשת נפוצה, בעיות עצביות, ועוד.

הצפת התקרה במים באה לידי ביטוי בנזקי רטיבות כגון בועות, שלפוחיות, קילופים, שינויי גוון והתפתחות בעלת פוטנציאל החמרה ברור של תרביות עובש.

הצפת התקרה במים באה לידי ביטוי בנזקי רטיבות כגון בועות, שלפוחיות, קילופים, שינויי גוון והתפתחות בעלת פוטנציאל החמרה ברור של תרביות עובש.

עובש – מה זה בעצם עובש, והיכן הוא מופיע?

עובש הוא סוג של פטרייה, שמכסה משטחים שונים ורחבים. העובש, כפי שאנו מכירים בחיי היום יום, מופיע על גבי מזון או משטחים שונים.

בהקשר שלנו הוא מופיע בדרך כלל על ארונות, תקרות, פרקטים ובעצם על כל משטח שאיתו הוא בא במגע, בצורה של כתם בצבעים שונים כמו אפור, שחור או חום. הסיבה העיקרית להופעתו של העובש והתפשטותו, נעוצה בסביבת משטח רטובה או לחה.

רטיבות ועובש בחדר אמבטיה

רטיבות ועובש בחדר אמבטיה

כך תזהו עובש בצורה ברורה

העובש מצוי בכל מקום בטבע, ולמעשה מדובר בפטריות מסוגים שונים שמופיעות במגוון של צורות וצבעים, כגון שחור, אפור, חום, כתום, ירוק ולבן, והן ניזונות בעיקר מלחות.

כפי שנכתב קודם, את העובש ניתן לזהות בצורת כתמים שמופיעים על הקירות, בנוסף לריחות לא נעימים שהוא מפיץ.

מהן הסיבות להיווצרות עובש בכלל, ועובש בקירות בפרט?

לחות ורטיבות הן תנאי הכרחי, והן גם הסיבות העיקריות להיווצרות עובש בקירות הבית. עובש בבית, בין אם הוא נמצא על גבי הקירות, ובין אם הוא נמצא בתקרות, מופיע בסביבות של רטיבות ולחות גבוהות כמו חדר אמבטיה שאינו מאוורר כהלכה, אך בעיקר בשל ליקויים בבנייה או ליקויים וכשלים שנגרמו במשך הזמן – דוגמת סדקים בצינורות, או בעיות איטום של גגות ומעברים פתוחים, הגורמים לחילחול של מים.

תרביות עובש מתפתחות בדירה בעקבות לחות גבוהה, המגיעה מחדירת מי גשמים

תרביות עובש מתפתחות בדירה בעקבות לחות גבוהה, המגיעה מחדירת מי גשמים

העובש מתעצם משתי סיבות עיקריות:

הסיבה הראשונה עונות השנה. העובש מתפתח בתקופת החורף הקרה והרטובה, כתוצאה מהפרשי טמפרטורות בין חלל המבנה למזג האוויר בחוץ, ולכן בדרך כלל המקום הראשון להיפגע מהעובש הוא חדר הרחצה – חדר קטן ומאוורר פחות בהשוואה לשאר החדרים בבית.

הסיבה השנייה – ליקויי בנייה. ליקויים אלה קשורים לאיטום, או לכשלים שנוצרו במרוצת הזמן דוגמת סדקים בצינורות (מעברים ומרזבים), שיכולים להביא גם כן לחילחול מים אל תוך הקירות השונים (קיר גבס, קירות חיצוניים) ולגרום לרטיבויות ונזילות.

נושאים נוספים לקריאה:

סכנות בריאותיות

רוב האוכלוסייה הבוגר אינו מודע לכך שעובש, מעבר להיותו מפגע אסתטי, עלול לגרום לסכנה בריאותית של ממש. ברוב המקרים, חוסר במידע מהימן ונכון, מביא להזנחה ולהמשך התפתחות פטריות העובש, ובכך לחשיפת בני הבית לסכנות שבפטריות העובש.

ישנם כמאה סוגים של עובש הנפוצים בעיקר בבתי מגורים, ובקרב מאה סוגים אלה, אנו יודעים על עשרה סוגים אשר מוגדרים באופן רשמי כמסוכנים לבריאות האדם.

שאיפת עובש לאורך זמן, עלולה לפגוע בבני אדם ובמיוחד באוכלוסיות רגישות כמו תינוקות, קשישים, כאלה הסובלים ממחלות בדרכי הנשימה וממערכת חיסונית חלשה. העובש בבית ובמקום העבודה, גורם לאלרגיות ולבעיות בדרכי הנשימה, וכן עלול לפתח דלקת ריאות, טרשת נפוצה, בעיות עצביות ובמקרים חמורים אף להביא למוות.

עובש - צילום במצלמה תרמית (אינפרא אדום) וצילום רגיל

עובש – צילום במצלמה תרמית (אינפרא אדום) וצילום רגיל

איך ניתן לזהות עובש, וכיצד יש לטפל בו?

מעבר למראה הכעור והלא “מזמין” של אותם כתמים שחורים של העובש בקיר או בתקרה, ניתן להבחין בעובש בבית, במיוחד על ידי חוש הריח שלנו – יש מצבים שבהם ייתכן שקיים עובש אך אין אנו רואים אותו, כיוון שהוא מסתתר מאחורי ארונות קיר, בתוך רהיטים ואף מאחורי צבע או טפט, וחוש הריח הטבעי שלנו אינו משקר – אנו נריח את העובש גם אם הוא יהיה בלתי נראה לעין.

לאחר שגילינו עובש, בין אם הוא מופיע ככתם על קיר, ובין אם הוא מופיע כריח טחוב, עלינו לטפל בבעיה בצורה יסודית. אין אנו מתכוונים רק לניקוי הכתמים, אלא יש צורך בטיפול מקיף שיביא לקטילת הפטרייה באמצעות חומרים המתאימים לכך, שימנעו את התפשטותה מחדש.

כיצד מטפלים בעובש?

יש מגוון רחב של אפשרויות לטיפול בעובש, ורבים מנסים לטפל בבעיה הזו בעזרת “תרופות סבתא”, באמצעות ניקוי העובש על ידי חומץ, אקונומיקה או בכל מיני חומרים שניתן לקנותם בטמבוריות השונות. רוצים לדעת את החדשות הטובות? החדשות הטובות הן שהפעולות הללו אכן עושות את העבודה ומעלימות את העובש.

מצד שני, החדשות הפחות טובות הן שמדובר בפלסטר רגעי, “אקמול” לבעיה אקוטית. במידה שיש סדקים בקירות החיצוניים או נזילה סמויה וחילחול מים איטי אל תוך הקירות, פטריות העובש יחזרו מחדש תוך זמן קצר, כך שנדרש טיפול יסודי יותר למיגור התופעה.

טיפים יעילים ועצות חכמות למניעת עובש על קירות החדרים

 1. אם אתם מבחינים בכתמים מסוימים/חדשים על הקירות, ואינכם בטוחים אם מדובר בעובש או לא, השתמשו בחוש הריח שלכם – כמעט תמיד הנוכחות של העובש תהיה מלווה בריחות לא נעימים של טחב.
 2. בעיקר בימי החורף הקרים, כדאי להרחיק את הרהיטים השונים מהקירות, כך שיהיה מרווח של כמה סנטימטרים לפחות ביניהם (בין הקירות לרהיטים), וזאת משום שבחורף, הקירות החיצוניים קרים יותר, והבית בדרך כלל חמים בזכות המזגנים/תנורים, וריהוט גדול הממוקם בצמידות לקיר, מונע תחלופה של אוויר. אם הרהיטים שלכם כבדים מדי וקשה להזיזם, נסו לאוורר את החדרים כמה שיותר.
 3. במקרים של עובש באמבטיה או עובש במקלחת, יש להשתמש בחומרים המיועדים לסביבה לחה, וכמובן להקפיד על אוורור ככל שיתאפשר. חשוב מאוד להבין מה גרם לעובש בכדי למנוע את חזרתו, ולכן מומלץ במקרים מסוימים להשתמש בשירותיו של מומחה לאיתור נזילות וכשלים כאשר אנו רואים כתמי עובש. כתמים אלה הם תמרור אזהרה עבורנו.

העלמת העובש לצמיתות

חברת “תרמיטק” בניהולו ובפיקוחו של דרור ישראלי, נחשבת לחברה המובילה בישראל לאיתור נזילות ונזקי מים.

בזכות ידע מקצועי מצטבר לאורך שנות פעילות רבות (בנוסף לקורסים שונים, הכשרות מתקדמות והשכלה נרחבת), ושימוש מושכל ורחב בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הנזילות (מצלמה תרמית, גלאי אקוסטי, גלאי לחות, סיב אופטי לצילום, ועוד), דרור ישראלי התמודד עם כל בעיות העובש השונות, ויודע לאתר בדיוק של 100% את מקור הנזילה ודליפות המים, ולנטרל את הופעת העובש לצמיתות.

אולי יעניין אתכם גם:

רטיבות קפילארית – קרא עוד >>>
רטיבות בקיר פנימי – קרא עוד >>>
רטיבות בקיר חיצוני – קרא עוד >>>

פנו עוד היום למומחים של תרמיטק בנושא עובש

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה

  תעודת לתרמיטק מאת מכון התקנים הישראלי, אגף איכות והסמכה - לחצו על התמונה למעבר לכל התעודות של תרמיטק.

  לקוחות ממליצים

  איילת כהן
  איילת כהן
  15:48 02 Feb 20
  ממליצה בחום!!! מהרגע ששהתקשרתי ענתה לי בחורה עדינה ומבינה וסבלנית בשם זהבית מתוקה מאוד. מייד קיבלתי מענה בצורה מקצועית ואמינה ביותר לא עבר הרבה זמן וכבר דרור היה אצלי בבית איש נחמד הגיע בדק הסביר כל דבר מה הוא הולך לעשות ונתן לי הצעת מחיר הוגנת. מהר מאוד הבנתי שאני לא מתפשרת וביקשתי שיטפל בבעיה. גם לאחר טיפול בבעיה דרור התקשר ושאל ובדק שהכל בסדר. אני ממליצה בחום על השירות של האיש הזה )חבל שחיים הכט לא יכל "ליפול" עליו שכולם יראו איזה איש צדיק) כמו כן אני אמשיך להמליץ רק עליו לכל מי שישאל?read more
  Idan Veigman
  Idan Veigman
  19:10 19 Jan 20
  התקשרתי לדרור שיחפש לי נזילה מהגג לחדר. דרור שיכנע אותי שאני לא צריך את עזרתו וחבל לי על הכסף המליץ לי על בחור ישר כמותו. אני שמח להמליץ על בעל מקצוע הגון לאחר שנפגעתי מכמה ״בעלי מקצוע״ ממש ממש לא הוגנים. תמשיך לעשות באהבת חינם ותרוויח תמיד. ישר כחread more
  יואל רובין
  יואל רובין
  21:53 12 Jan 20
  כקבלן שיפוצים שנעזר בשירותיו של דרור אני יכול להעיד על דרור כמקצועי מאוד בענף, הממצאים שלו מדויקים מאוד ובהתאם אני נותן בלב שקט ושלם אחריות מלאה על התיקונים אותם אני עושה ללקוחות שלי. נוסף על כך, מלבד ההיבט המקצועי מדובר באדם מיוחד שכיף לעבוד איתו, מבין עניין ונותן מענה מעל ומעבר למצופה. אז תודה רבה לך דרור ושנדע עוד שנים רבות של מתן ערך אמיתי ללקוח!read more
  מירי קול
  מירי קול
  14:27 10 Jan 20
  במשך למעלה משנתיים היתה לנו בעיית רטיבות קשה בבנין שהשפיעה על 4 דירות בקומות העליונות ( נזילות קשות במטבח ,חדרי שינה ועוד ). מספר מאתרים ,אינסטלטורים וקבלני איטום ניסו לפתור את הבעיה ללא הצלחה, עד שמצאנו את דרור . דרור בעל מקצוע משכמו ומעלה, עם הרבה מאד סובלנות וסבלנות. לאחר בדיקה של יום שלם, עם ציוד מיוחד, הצליח לאתר את המיקום המדויק של הנזילה בגג. אולם בכך לא הסתיימה עבודתו על הנושא. הוא היה בקשר רצוף עם קבלן האיטום שהגיע לתקן לפי הנחיותיו, וידא שהתיקון בוצע כמו שצריך ודאג לביצוע בדיקת הצפה נוספת של הגג לאחר סיום התיקון. המקצועיות והאיכפתיות שלו מהלקוחות הן ברמות הגבוהות ביותר שאפשר. ממליצה בחום לכל מי שצריך!!!read more
  רונית שוורץ
  רונית שוורץ
  17:52 06 Jan 20
  דרור איש מקצוע שהגיע מצוייד, הבטיח למצוא את הבעיה ולסייע בהדרכה ובייעוץ לפיתרון האופטימלי, אכן כך היה, הבעיה אמנם טרם נפתרה אך הוא זמין ועונה ומייעץ כם לאחר ביצוע העבודה. שאפוread more
  Ruchama Greenberg
  Ruchama Greenberg
  11:34 05 Jan 20
  דרור הוא איש מקצוע מעולה השרות שלו מעולה .הוא ניחן באינטלגנציה רגשית גבוהה המסייעת לפתור מחלוקות בין הצדדים .אדם ישר והגון מאוד מאוד מומלץ !read more
  קטיה מסטייב
  קטיה מסטייב
  18:45 30 Dec 19
  דרור היקר. רציתי לעדכן אותך שבינתיים המצב ניראה אופטימי טפו טפו. עברנו ימים חזקים של גשם בסופש והקיר יבש, חמסה שום בצל?. אני חושבת שאתה מתנה לתחום הזה בזכות המקצועיות שלך והשירותיות שלך. התחושת ביטחון שאתה מייצר לי של לקיחת האחריות וזה שאתה איתנו עד שהבעיה נפתרת. תבורך!read more
  Karin Dunietz-Greenshpan
  Karin Dunietz-Greenshpan
  05:35 15 Dec 19
  פנינו לדרור לצורך איתור מקור נזילה שחזרה על עצמה, לאחר שהגיעו אנשי מקצוע אחרים וחא הגיעו למסקנה ברורה. דרור הגיע תוך זמן קצר, פעל ביסודיות רבה תוך שימוש במספר אמצעים שונים עד לקבלת מסקנה ברורה וודאית. השירות היה אדיב, קיבלנו את מלוא ההסברים על הפעולות והמסקנות שהגיע אליהם ודוח מפורט וברור תוך זמן קצר (בשונה מחוויות שהיו לנו עם אנשי מקצוע אחרים). ממליצה בחום!!read more
  עילי חג'מה
  עילי חג'מה
  14:35 14 Dec 19
  תודה שמצאתם לנו את התקלה בבית . שנה שניה שאנחנו סובלים מהנזילות בגשם טוב שקראנו לכם .read more
  Eran Lev
  Eran Lev
  20:54 20 Nov 19
  ממליץ בחום על חברת תרמיטק ועל דרור באופן אישי. הזמנתי את דרור לאתר נזילה בדירה ממקור לא ידוע כאשר כל הבית פרקט ולא רציתי להרוס דבר. דרור העביר הצעת מחיר הוגנת ביותר הכוללת את כל מה שסיכמנו בטלפון. לאחר שסיכמנו הגיע בדיוק במועד שקבענו, ונתן שרות מעל ומעבר, מקצועי, מדוייק, סבלני ויסודי והכי חשוב הצביע בדיוק על הבעיה וגם על מה לא הבעיה שתחילה חשבנו. סרק את כל הבית ולא ויתר על אף פינה.read more
  Mickey Rouash
  Mickey Rouash
  16:09 30 Oct 19
  דרור היגיע אלי לאחר ששלושה בעלי מקצוע אחרים לא מצאו את הבעיה האמיתית. הוא סקר את הבית סבלנות וביסודיות במשך שעתיים.לבסוף הוא מצא את המקור לנזילה באמצעות מצלמה מהגג. דרור היתנהל בשקיפות ונתן הסבר לכל ממצא. בנוסף הוא סיפק דו"ח מפורט עם תמונות אני ממליץ בחום על תרמיטקread more
  לבל עטר
  לבל עטר
  16:35 23 Oct 19
  היה לשכנה מעלי פיצוץ והיה שיטפון והבחור האלוף הזה מצא את הנזילה במינימום נזקים ומקצועיות אודות לו נחסך מאיתנו נזק כלכלי ונפשי ואין מילים בפי כדי להודות לוread more
  ויקי דרוביץ
  ויקי דרוביץ
  06:31 16 Oct 19
  אני רוצה להמליץ מאוד על החברה ,הגיע אדון בשם דרור עשה עבודה מאוד מקצועית הסביר הכל והראה את כל הפגמים אצלי בבית . עכשו אני יכולה לפתור ולשפץ אצלי בבית בראש שקט.read more
  צביקה ליברמן
  צביקה ליברמן
  08:38 06 Oct 19
  דרור מטרמיטק עבד אצלנו לאיתור בעית נזילה תת ריצפתית, האיש הוכיח רמה מקצועית גבוהה מאד תוך הפגנת מסירות רבה מאד לעיניין ותוך גילוי יושר ואמינות מהגבוהים שראיתי בקרב אנשי מקצוע, כל שנותר לי הוא רק לברך אותו ולקוות שירבו כמותו בארץread more
  אלחנן מירוצניק - רמת גן
  אלחנן מירוצניק - רמת גן
  15:03 30 Sep 19
  הטוב ביותר שאפשר לבקש!!
  mamdoh qasem
  mamdoh qasem
  09:49 27 Sep 19
  קיבלתי שירות נפלא מהבודק דרור, אף עשה בדיקות למקומות שלא ביקשתי ולא חשבתי שיש בעיות שם. הסביר לי את כל הבעיות ואיך ניתן לפתור.read more
  נופר מאשי
  נופר מאשי
  08:38 21 Aug 19
  אני שרברב במקצועי הזמנתי הרבה מאתרי נזילות בעבר יש לציין את דרור מתרמיטק. טיפול מקצועי. ברמת שירות הכי גבוה שיש. ציוד מה מתקדם ביותר. תודה רבהread more
  Ahmad Abuleil
  Ahmad Abuleil
  19:55 07 Aug 19
  איש מקצוע מדהים, קפדני, עומד בזמנים והכי חשוב שהוא מבצע את העבודה במקצועיות רבה. קראנו לו לאחר שגילינו רטיבות בדירה, הוא לא עזב עד שמצא את כל הבעיות והליקויים והסביר איך לטפל בכל אחת. בקיצור, מומלץ ביותר.read more
  תמר מנצור
  תמר מנצור
  14:50 23 Jul 19
  דרור היקר איש משכמו ומעלה ממליצה עליו מאוד פתר לי בעיה ש3 אנשי מקצוע לא הצליחו תודה רבה !read more
  תמר מנצור
  תמר מנצור
  14:50 23 Jul 19
  דרור היקר איש משכמו ומעלה ממליצה עליו מאוד פתר לי בעיה ש3 אנשי מקצוע לא הצליחו תודה רבה !read more
  Orly Shamir
  Orly Shamir
  08:27 26 Jun 19
  השכנה שלי באה אליי בתלונה שיש אצלה נזילות בתקרה בסלון. פניתי לתרמיטק, הם הגיעו וביעילות והמון תושייה מצאו אצלי בצינור הראשי של הדירה נזילה. תודה רבה לתרמיטק בכלל ולדרור בפרט על היחס האישי, על ההגעה המהירה, על המקצועיות והאמינות. יישר כוח! המחיר אמנם לא זול אבל בהחלט שווה כל שקלread more
  דביר לוי
  דביר לוי
  05:06 23 Jun 19
  הגיע אלינו דרור לאחר בעיית רטיבות בקירות, בדק את הבית בעזרת מכשור מתקדם ומצא את מקור הבעיה - צינור בקיר שדלף והרטיב את כל הקירות. שירות אדיב ומקצועי, מומלץ בחום!read more
  Edward Rubinov
  Edward Rubinov
  14:10 18 Jun 19
  חזר אלי "מאתר הנזילות" (דרור) לאחר שהשארתי את מספר הנייד שלי ונתן לי יעוץ טלפוני ודרכי איתור מקור הנזילה שהצגתי בפניו, קיבלתי שירות אדיב ומקצועי, ממליץ מאוד!read more
  אינסטלטור קובי אקווהסרוויס
  אינסטלטור קובי אקווהסרוויס
  16:17 09 Jun 19
  דרור היקר!! תודה רבה לך על כך שפתרת לנו בעיה גדולה ואיתרת את הנזילה. ממליץ עלייך בחום!! כן יירבו אנשי מקצוע כמוך!! אמינות, שירות ומקצועיות!!read more
  חגי רחבי
  חגי רחבי
  19:30 06 Jun 19
  הזמנתי את דרור לאיתור נזילות ורטיביות בניין בן 3 קומות ושטחים משותפים מאוד מרוצה ממליץ בחום שירות מעולה יסודי ואכפתי מקצועי נותן שירות באדיבות ובסבלנותread more
  Avishai Tsalisher
  Avishai Tsalisher
  15:45 03 Jun 19
  אני במקצועי קבלן איטום. הגעתי לדרור לאחר המלצה על מנת להתייעץ איתו בבעיות רטיבות. לאחר תקופה של כמה חודשים ביקשתי ממנו להגיע על מנת לבצע בדיקה אצל לקוח הסובל כ4 שנים מבעיות רטיבות ולאחר מספר עבודות שבוצעו בדירה עדיין לא נפתרה הבעיה. דרור הגיע עם הציוד שלו וביצע מספר בדיקות. לאחר כמה שעות כבר מצאנו שני מקורות רטיבות ועכשיו מה שנשאר זה רק לטפל בהם. ממליץ בחום! נותן מעצמו הרבה מעבר למצופה ורואים שחשוב לו להצליח ולאתר את מקורות הרטיבות. אין מילים.. אלוף העולם!!read more
  מיכל חזון
  מיכל חזון
  14:56 21 May 19
  אני רוצה להודות לתרמיטק על העזרה והשרות בפתרון הבעיה . תודהread more
  Gilad Levy
  Gilad Levy
  19:44 14 May 19
  דרור הגיע לפתור בעיית רטיבות קשה שמספר רב של בעלי מקצוע נכשלו לפתור. דרור איתר את מקור הבעיה במהירות ומקצועיות, סיפק דו"ח ברור והמליץ על פתרונות אפשריים. בהמשך דרור היה זמין לשאלות טלפוניות ואף הגיע לביקור נוסף לראות את המצב לאחר סוף החורף ללא תשלום נוסף. ממליץ בחום.read more
  Amir Saban
  Amir Saban
  10:16 14 May 19
  שירות נהדר. היחיד שבאמת מצא את הבעיה. מומלץ בחום.read more
  עידן שירזי
  עידן שירזי
  08:43 24 Apr 19
  דרור מקצועי ושירותי מאוד, איתר את הבעיה במהרה, מומלץread more
  ליאורה אבני
  ליאורה אבני
  17:49 23 Apr 19
  מקצועי אמין ולפעמים לא הכל זה כסף !
  Ira Solomon
  Ira Solomon
  12:53 18 Apr 19
  מרוצה מאוד מהשירות האמין והתמיכה החזקה והגב שניתן לי מול חברת הביטוח. מעריכה את המאמץ והמקצועיות. חזר אלי הבייתה 3 פעמים בגלל בקשה של חברת הביטוח, ללא תוספת תשלום. איש הוגן וישר, ישר כח!read more
  Isabelle Pereira
  Isabelle Pereira
  16:29 29 Mar 19
  דרור הוא אדם אדיב ונחמד, הגיע בול בזמן , מצא את הבעיה המדוקיית תוך זמן קצר, נתן שירות נעים ומקצועי. בקיצור מומלץ ביותרread more
  Meital S Shlezinger
  Meital S Shlezinger
  07:40 17 Mar 19
  דרור הגיע לבניין שלנו כחוות דעת שניה ועשה עבודה ללא פשרות במשך יותר משלוש שעות. עשה גם מעבר לחוות הדעת שלשמה הוזמן, והכל בדרך מקצועית ויסודית. תודה דרור!read more
  Ronen Riahi
  Ronen Riahi
  12:36 08 Feb 19
  דרור היה המאתר השני שהגיע לאתר, דרור לא הקל במאומה מעצם היותו המאתר השני שהגיע לדירה. כעבור שלוש שעות של בדיקות אותרה נזילה במקום מאוד ספציפי וכאן הסתיימה סאגה של מספר חודשים לא מבוטלים. תודה על הסבלנותread more
  LYKO music
  LYKO music
  08:50 05 Feb 19
  הזמנתי את דרור לאחר שמס אנשי מקצוע היו אצלי בעקבות תלונות של רטיבות מהשכן בדירה מתחתיי ולא מצאו את הבעיה דרור הגיע אליי עם ציוד משוכלל עשה בדיקה יסודית עם המון סבלנות יחס אישי ולא עזב עד שפתר את הבעיה ממליצה בחום שירות מעולה והכי חשוב נפתרה הבעיה..... אלפי תודותread more
  רומן אליאב
  רומן אליאב
  08:21 05 Feb 19
  בעקבות בעיה מתמשכת עם שכן מקומה מעליי ולאחר שהובטח לי שטופלה הבעיה והמשיכו הנזילות פניתי לתרמיטק לאיתור נזילות. הגיע אלי דרור, בחור מקצועי וחייכן ובזכות הבדיקה איתר את הכשלים שגרמו לרטבויות ולנזילות. חווית שירות מעולה. ממליץ!read more
  Arnon Rubinovich
  Arnon Rubinovich
  14:06 18 Jan 19
  ביקשתי שדרור יגיע בעקבות פיצוץ שהחמיר וגלש אל דירת השכנה מלמטה. כפי שהבטיח הגיע אלי תוך פחות משעתיים ומצא את מקור הפיצוץ בצינור המים. ממליץ עליו בחום דרור מאוד מקצועי ואדיב מאודread more
  דרור שטורק
  דרור שטורק
  00:21 17 Jan 19
  דרור הגיע אלינו לאיתור נזילה משמעותית בבית. בתוך זמן קצר, במקצועיות רבה ובעזרת מיכשור מקצועי, הוא איתר את הנזילה והביא לפתרון הבעיה. שירות אדיב ומקצועי!read more
  יוסי יוסי
  יוסי יוסי
  12:50 16 Jan 19
  מספר אחד בארץ עזר לנו בהכל לא הלך עד שהוא סידר את התקלה תותחread more
  Amihay Drori
  Amihay Drori
  06:54 11 Jan 19
  דרור היה אצלי בדירה חדשה שרכשתי ואיתר מספר בעיות של נזילות מים.בבדיקות שהוא עשה הוא לא חסך בציוד,לא מיהר לסייים והסביר כל בדיקה שהוא עשה. דרור המליץ מה לעשות ואכן כל מה שעשינו בהמלצתו פתר את כל הבעיות שהיו. מעבר לסבלנות,למקצועיות וליושרה המקצועית שהוא מקרין לפני הכל הוא בן אדם...מה שבאמת קשה להשיג בשוק הפרוץ הזה קיום... עמיחיread more
  oFer Arbiv
  oFer Arbiv
  17:58 31 Dec 18
  בעל מקצוע ובנאדם מדהים ..כיף לעבוד איתך דרור!
  Nathan Guttenberg
  Nathan Guttenberg
  10:23 30 Dec 18
  דרור איש מקצוע אמיתי אדיב עם הרבה סבלנות ואורך רוחread more
  Lipaz Yochai
  Lipaz Yochai
  18:48 19 Dec 18
  מקצוען אמיתי! לא מוותר עד שמגלה את הנזילה! ממליצה בחום!read more
  בני לוי
  בני לוי
  18:34 14 Dec 18
  רצינו להודות על השירות האמין . לאחר שביצעתם אצלנו איתור נזילה לפני כשנה רצינו לבדוק אם עדיין רטוב . צילצלנו שוב לתרמיטק ושאלנו כמה יעלה . דרור מתרמיטק אמר לנו שהשירות הזה הוא ללא עלות . הגיע בסבלנות רבה בדק ולא הסכים לחייב אותנו על כך . תודה רבה דרור . תודה רבה תרמיטק .read more
  danny koko
  danny koko
  17:07 22 Nov 18
  מספר אחת שירות מעולה ובעיקר בעל מקצוע ישר ומדהים. פתר לי בעיה של שלוש שנים! מספר אחתread more
  Barak Zeevi
  Barak Zeevi
  06:55 23 Oct 18
  היתה אצלנו נזילה סמויה שלא היו לה סימנים חיצוניים. דרור הגיע מצוייד בציוד משוכלל. בסבלנות וברוגע הוא סרק את כל הבית והחצר, עד שלאחר שעתיים הצביע על המקום המשוער של הנזילה. חפירה מתחת לבטון גילתה את הנזילה מאד קרוב למקום בו הצביע עליו. השירות לא זול, אבל במקרה שלי חסך הרבה ניחוש וחפירה מיותרת.read more
  דנה לייטר
  דנה לייטר
  10:14 19 Oct 18
  התקשרתי לדרור ביום שישי, בשיא הלחץ, שלי בבישולים וכו' ודרור עם לו"ז עמוס. דרור לא השיב את פני ריקם והגיע. ברוגע, בנעימות דרור איתר את מקור הנזילה במהירות ומקצועיות. דרור איתר את הנזילה נקודתית ומנע ממני את כל הרמת המרצפות והמשתמע מכך. אז דרור, איש יקר המון המון תודה אתה אלוףread more
  Loll Aaasasasd
  Loll Aaasasasd
  17:02 15 Oct 18
  דרור איש מקצוע אמין ומקצועי ביותר. לאחר ביקורם של שלושה אנשי מקצוע שלא הצליחו לאתר את הנזילה, הגיעה דרור ותוך זמן קצר איתר את הנזילה. תודה רבהread more
  Anat Tur
  Anat Tur
  06:12 11 Oct 18
  שירות מקצועי יעיל ומהיר! והכי חשוב יחס אנושי. מומלץ!read more
  שלמה סויסה
  שלמה סויסה
  11:44 01 Oct 18
  תודה לך על העזרה . נדיר למצוא היום בעלי מקצוע כמוך עם הרבה סבלנות . ידע ומקצועיות בתחום איתור נזילות .read more
  דוד סויסה
  דוד סויסה
  16:54 26 Aug 18
  מקצוענות יושר דיוק ואמינות זה מה שתקבלו מטרמיטק תמורה מלאה לכספכם מומלץ בחום תודה על השירותread more
  דורית עזר
  דורית עזר
  12:20 22 Aug 18
  תודה רבה על השירות המהיר . האיתור היה מהיר מדויק ומאד יעיל . אתה אדם ישר והגון . אני שמחה שקראתי לך תודה רבהread more
  Next Reviews Write a review

  חיפוש חופשי באתר

  Call Now Button דילוג לתוכן