נזילות מים

בדיקת נזילות מים - סוגי נזילות ודרכים לבדיקה

קיימים כמה סוגי נזילות מים, נזילות גלויות לעין שאת רובם ניתן לזהות במהירות. הסוג השני והבעייתי הוא הנזילות הסמויות, אותם לא ניתן לזהות ללא בדיקת נזילות מקצועית. נזילות מים מסוג זה אולי נראה אחרי תקופה ארוכה מאד, אם בכלל. יש מצבים בהם הנזילה תהיה במקום אחד ואנו נראה את סימני הרטיבות כתוצאה מנזילת המים בכלל במקום אחר, בד"כ הרבה יותר רחוק ממקור הנזילה! במקרים מסוימים נזהה את הנזילות גם אחרי כמה מטרים ובמקרים אחרים לא נוכל להבחין בכל המסלול של נזילות המים בתוך הקיר או הרצפה ללא בדיקת נזילות במכשור ובאמצעים מיוחדים. בעלי מקצוע שאינם מצוידים במכשירים הנכונים לצורך בדיקת נזילות מים, לעיתים רבות טועים ופותחים שלא לצורך פתחים בקירות, במקום הלא נכון. לא תמיד מקור הנזילה הוא מאחרי הרטיבות הנראית לנו לעין. צרפנו לכם צילום לדוגמה :

נזילת מים
ניתן לראות בתמונה עליה קפילרית של רטיבות מעל הפנלים, נפיחות של הצבע והתחלה של התפוררות
בדיקת נזילת מים
לאחר בדיקת הנזילות ניתן לראות, שלמרות שיש רטיבות במקום, אין צנרת בתוך הקיר מה שמלמד אותנו, שחדירת המים לתוך הקיר היא ממקום אחר.
בדיקת נזילות בקיר יבש
בתמונה זו מאותו החדר שבו ראינו סימני רטיבות, ניתן להבחין בקיר באזור הזה שנראה יבש
בדיקת נזילות מים בקיר יבש
לאחר בדיקה במצלמה התרמית אנו מזהים את מקור הנזילה בקיר יבש לחלוטין

נכון להיום ישנם מספר מכשירים שבהם מאתר טוב ומוסמך יכול להגיע לדיוק מירבי במציאת נזילות המים לא תמיד רק על ידי מכשיר אחד ,לדוגמה בהרבה מקרים אי אפשר לזהות דליפת מים קטנה ולהגיע למקור הדליפה רק בעזרת מצלמה תרמית ,לכן אנו נעזרים במכשירים מיוחדים נוספים אשר עוזרים לנו להגיע תוצאה  יותר מדויקת  כמו גלאי לחות משוכלל ומתקדם מאד או גילוי על ידי גז שאינו מפריע לסביבה.

הבעיה הגדולה ביותר היא נזילות מים שנוצרת מכשל בצנרת המים, הביוב או הדלוחין. יש נזילות מים ממש קטנות והתפשטות הנזילה היא איטית מאד ואורכת זמן, כך שהמבנה סופג לאט לאט מים בחלק גדול מהקירות, התקרה או הרצפה. עד אשר אנחנו מזהים שיש נזילת מים סמויה, היא מתגלה לנו לאחר שנגרמו נזקים לא מעטים בצורה של הופעת כתמים עגולים או שינוי בגוון הצבע על הקיר, התקרה או הרצפה. (למידע נוסף על נזילה מהתקרה)

חשד לנזילת מים
בתמונה אנו רואים אזור החשוד בנזילה
נזילת מים סמויה
גילוי הנזילה באזור סמוי, לאחר תקופה ממושכת

ישנם מצבים של נזילה חזקה או פיצוץ בצנרת אותם נזהה די במהירות ע"י שעון המים שמסתובב ללא הפסקה, נזילות המים החוצה בצורה חזקה מהתקרה בצורת טפטופים. מקרים בהם אנו רואים מים שעולים מהרצפה כלפי מעלה ללא הפסקה ואף נזילות מים מהקירות עצמם. במצבים מסוג זה, יתכן שכלל לא נזדקק לעזרתו של מאתר מוסמך היות שהתקלה נראית ממש לפנינו ואז גילוי נזילות מים הוא די פשוט.

זקוקים לייעוץ או להצעת מחיר? תנו לנו לחזור אליכם